Kvitová ve Wu-chanu prohrála s Riskeovou dvakrát 5:7 a do finále nepostoupila

Česká tenistka Petra Kvitová si nezahraje o třetí titul z turnaje ve Wu-chanu, který ovládla v letech 2014 a 2016. Světová sedmička promarnila v pátečním semifinále proti Američance Alison Riskeové čtyři setboly v druhé sadě a prohrála 5:7, 5:7.

Wu-chan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová podlehla ve druhém kole US Open Němce Andree Petkovicové

Petra Kvitová ve Wu-chanu končí | Foto: Danielle Parhizkaran | Zdroj: Reuters

Devětadvacetiletá Kvitová hrála v Číně semifinále na WTA Tour po pěti měsících, během nichž měla problémy s předloktím své dominantní levé ruky. V dosavadních třech zápasech ve Wu-chanu neztratila ani set, tentokrát ale nestačila na výborně hrající Riskeovou, jež ve čtvrtfinále vyřadila světovou trojku, Ukrajinku Elinu Svitolinovou.

Kristýna Plíšková druhý titul z Taškentu nezíská. V semifinále podlehla van Uytvanckové 3:6 a 5:7

Po prohraném prvním setu měla Kvitová dobrou šanci na srovnání skóre, poté co se ujala vedení 5:3. Při podání soupeřky i při svém servisu si vypracovala po dvou setbolech, ale ani jeden neproměnila. Sama dala naopak ve dvanáctém gamu 35. hráčce světa Riskeové dvě možnosti zápas ukončit a při druhém mečbolu její volej skončil v síti.

Soupeřkou Riskeové v nejvýznamnějším finále její kariéry bude loňská šampionka Aryna Sabalenková. Běloruská tenistka ve druhém semifinále porazila 7:5, 6:4 světovou jedničku Ashleigh Bartyovou z Austrálie.

V této sezoně má 14. hráčka světového žebříčku Sabalenková zatím jeden titul z prvního turnaje sezony v Šen-čenu, kde ve finále porazila právě Riskeovou.

Tenisový turnaj žen ve Wu-chanu (tvrdý povrch, dotace 2 828 000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Riskeová (USA) - Kvitová (5-ČR) 7:5, 7:5, Sabalenková (9-Běl.) - Bartyová (1-Austr.) 7:5, 6:4.