USA 0:1 Česko

Ženy by podle Matse Wilandera měly hrát na tři vítězné sety. Českým hráčkám se myšlenka příliš nelíbí

Podle Matse Wilandera, bývalého tenisty a současného tenisového experta Eurosportu by ženy měly hrát na grandslemech také na tři vítězné sety jako jejich mužští kolegové. Českým tenistkám se návrh Wilandera příliš nezamlouvá. Musely by totiž zásadně měnit předzápasovou přípravu a ubylo by podle Lucie Šafářové také napětí při utkáních.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková při French Open | Zdroj: Reuters

Tenisový žebříček je povětšinu času jen pouhou statistickou tabulkou. Hlavní slovo dostává při losování na turnajích. Výše nasazené hráčky díky němu získávají snadnější soupeřky v úvodním týdnu. Ale jen málokterá toho letos dokázala na Roland Garros využít. Ve čtvrtfinále tohoto turnaje hrály jen 3 nasazené hráčky.

Vývoj letošního French Open vyvolal i reakci bývalého skvělého tenisty a dnes tenisového experta Matse Wilandera. Ten navrhl, zda by ženy na grandslamech také neměly hrát na tři vítězné sety jako jejich mužští kolegové. Podle tenisového experta by pak ubylo překvapivých výsledků a favoritky by snáze potvrzovaly svou pozici.

Wilander obvykle za své názory sklízí jenom souhlasné přikyvování. Vždyť to byl on, kdo tvrdil, že na tomto turnaji nemůže vyhrát někdo jiný než Nadal, Djokovič, Wawrinka nebo Murray. Podle něj tenisti jako Thiem, Nišikori nebo Čilič nemají na titul šanci. Jeho slova také vývoj French Open potvrdil. S třemi vítěznými sety u tenisek ale zřejmě přestřelil.

„Kdyby to řekl prvního dubna, tak bych to i chápal. Přijde mi to trošku mimo," nesouhlasí s tenisovým expertem trenér současné světové trojky Karolíny Plíškové David Kotyza.

Právě jeho svěřenkyně Plíšková odehrála v Paříži několik třísetových zápasů a vidina dalších dvou setů je pro semifinalistku French Open těžko představitelná.

„Dneska ne, jindy možná jo. Potom kolik výměn, ještě na antuce. Myslím si, že to by asi žádná ženská nedala. Já teda rozhodně ne, Halepová možná i ano. To je jedna z nejlíp připravených holek na okruhu vůbec," uznává kvality své soupeřky Plíšková.

Tenistky by si asi zřejmě na tuto změnu zvykly. V minulosti výjimečně i několikrát na tři vítězné sety hrály. Musely by ale zásadně změnit přípravu před utkáním.

„Asi by se to dalo, ale myslím, že by to zbytečně vzalo kvalitu. Přeci jenom muži mají tu výdrž větší. Myslím si, že když se hraje na dva vítězný sety, tak je to prostě lepší tenis," říká česká tenistka Lucie Šafářová.

Ubylo by sice překvapení, ale důraz na dobrou atletickou přípravu by spíše nahrával hráčkám, které mají založenou hru na kvalitní defenzivě. Na turnajích by tedy byly stále častěji k vidění tenistky jako Kerberová, Wozniacká nebo právě Halepová.

Takových, které mají hru založenou spíše na útoku jako Češky Kvitová a Plíšková a nebo právě letošní finalistka Ostapenková, by bylo výrazně méně.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme