Tenistky budou hrát Fed Cup s Itálií, muži Davis Cup s Německem

České tenistky se pokusí postoupit do elitní Světové skupiny Fed Cupu 9. a 10. července v souboji proti Italkám, muži budou hrát o udržení ve Světové skupině Davisova poháru s Německem 23. až 25. září. Oba reprezentační výběry budou mít výhodu domácího prostředí. O dvojicích pro barážová utkání rozhodlo dnešní losování v londýnském sídle Mezinárodní tenisové federace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych | Foto: Internazionali di Tenis di Sicilia

Tenistky mají šanci vrátit Italkám prohru z loňského dubna, která je odsoudila do Světové skupiny II. Pod vedením tehdejší kapitánky Petry Píchalové-Langrové v Lecce prohrály 1:3. K odvetě české hráčky povede v roli kapitána Tomáš Petera, při jehož premiéře tým v nejsilnějším složení v dubnu zvítězil na pražské Štvanici 3:2 nad Japonskem. "Je to ta lepší varianta los mohl dopadnout i hůře, takže jsme spokojeni," řekl Radiožurnálu nehrající kapitán týmu.

I muži mají Německu co vracet. Před dvanácti lety družstvo s Petrem Kordou, Karlem Nováčkem a současným kapitánem Cyrilem Sukem prohrálo na trávě v Halle 1:4. Čeští tenisté nikdy v historii ze Světové skupiny nesestoupili. Do baráže museli poté, co v únoru nezískali ani bod v Buenos Aires v duelu s Argentinou.

Slovensko - Rusko 3:3 (1:0, 1:2, 1:1)
Los Davisůva poháru - baráž o Světovou skupinu (23.- 25. září):

Česká republika - Německo, Rakousko - Ekvádor, Kanada - Bělorusko, Chile - Pákistán, Itálie - Španělsko, Indie - Švédsko, Švýcarsko - Velká Británie, Belgie - USA.

Los Fed Cupu - o Světovou skupinu I (9.- 10. července):

Česká republika - Itálie, Švýcarsko - Rakousko, Belgie - Argentina, Chorvatsko - Německo.

Václav Pešička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme