Tenisty čeká v Davisově poháru Kuerten a spol.

Česká republika se utká v 1. kole Světové skupiny Davisova poháru tenistů s Brazílií. Rozhodl o tom los v Curychu. Čeští tenisté budou mít v zápase, který se uskuteční 8. 2 - 10. 2. 2002, výhodu domácího prostředí. Příznivci bílého sportu se tak mohou těšit na start momentální světové jedničky Gustava Kuertena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gustavo Kuerten | Foto: ATP

Kapitán našeho týmu Jan Kukal je s losem velice spokojený: "Přál jsem si atraktivního soupeře a toho navíc budeme hostit doma." S Brazilci totiž naposledy hrálo tehdy ještě Československo v Porto Allegre v roce 1971. V letošním ročníku prestižní soutěže družstev zdolalo Brazilci v prvním kole Maroko, ale ve čtvrtfinále doma podlehli Austrálii 1:4. Jedničkou Brazilců je trojnásobný vítěz French Open Gustavo Kuerten, dvojkou Fernando Meligeni. "Předpokládám, že Brazilci přijedou v nejsilnějším složení. Od Kuertena čekají tři body, a tak ho těžko nechají odpočívat," odhadoval Kukal.

O sestavě českého týmu by se mohlo rozhodnout už v polovině prosince. Kukal by rád svolal společné soustředění, v jehož rámci by český tým sehrál přátelské utkání s Rakouskem nebo Slovenskem. "Byla by to příprava nejen na Davis Cup, ale i na Australian Open," vysvětloval svůj záměr nehrající kapitán. Českou republiku letos ve dvouhrách reprezentovali Bohdan Ulihrach a Jiří Novák, ve čtyřhře Novák s Riklem.

Čeští tenisté mají spolu s výhodou domácího prostředí právo volby povrchu. O něm se rozhodne až po složitém rozvažování, protože povrch by měl co nejvíce znepříjemňovat život soupeřům. "Jisté je jedno, nebudeme hrát na antuce", poodkryl karty Kukal. Vzhledem k únorovému termínu se bude hrát v hale, dějištěm zápasu by se mohly stát Praha, Ostrava, Brno nebo Frýdlant nad Ostravicí.

Rozlosování

Světová skupina: Francie - Nizozemsko, ČR - Brazílie, Španělsko - Maroko, USA - Slovensko, Rusko - Švýcarsko, Velká Británie - Švédsko, Chorvatsko - Německo, Argentina - Austrálie.

Petr Souček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme