Tergat nepřekonal rekord Mattoni GP, ale nesmutnil

Keňský vytrvalec Paul Tergat patří mezi elitní borce už pěkně dlouho. Už v roce 1995, to mu bylo 26 let, získal svoji první velkou medaili. V běhu na 10 kilometrů obsadil na mistrovství světa v Götteborgu třetí místo. Jeho největšími úspěchy jsou druhá místa z olympiád v Atlantě a v Sydney. Obě vybojoval opět v běhu na 10 000 m. Slavný Keňan byl největší hvězdou letošního ročníku Mattoni Grand prix.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Půlmaratón | Foto: Prague International Marathon

Hledal jeden závod na 10 kilometrů předtím, než poběží maratón v Chicagu. Ten je za tři týdny. "Původně jsem chtěl jet do Amsterdamu, ale nakonec jsem si vybral Prahu. Tohle město miluji a rád bych ukázal solidaritu s městem, které postihly povodně," vysvětluje svou volbu Tergat.

Paul Tergat se dnes pokoušel o znovuzískání traťového rekordu. V letech 1997 a 1998 na deseti kilometrových okruzích v Praze vyhrál, pak mu ale čas sebrali Portugalec Pinto a rival z Etiopie - Haile Gebreselassie. Ten loni zvládl trať za 28 minut a 7 sekund. Tergat za ním zaostal o sedm sekund, ale smutný z toho rozhodně nebyl. "Nejdůležitější je, že to byl velmi dobrý závod. Startoval jsem vlastně z tvrdého tréninku na maraton a čas byl nakonec velice kvalitní. Těším se, že možná přijedu za rok do Prahy znovu a o překonání rekordu se opět pokusím," slíbil Keňan po závodě.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme