Těsnou výhru Edmontonu obstaral Radek Dvořák

Utkání v Edmontonu dlouho vyznívalo pro hostující Dallas, ale na začátku poslední třetiny se strhla gólová přestřelka, která nakonec vyzněla lépe pro "Olejáře". Během tří minut a pěti vteřin padly čtyři branky a rozdílový posun ve skóre provedl rodák z Tábora Radek Dvořák. Edmonton se ujal vedení 2:1 na zápasy. Ve druhém nočním zápase byla situace jednoznačnejší. New Jersey vyhrálo v Bostonu 3:0 a stejný stav je i v celé sérii.

Radek Dvořák | Foto: Miroslav Konvalina

Radek Dvořák (26) hrál čtyři sezóny za bohaté Rangers, ale těsně před letošním play-off byl vyměněn do Edmontonu. I když se tak na první pohled nezdá, polepšil si. "Jezdci" už tradičně do bojů o Stanley Cup nepostoupili, kdežto podstatně chudší "Olejáři" ano. Navíc v pozici outsidera vedou v sérii nad Dallasem 2:1 a brousí si zuby i na 2. kolo play-off. I kvůli tomu, že v dresu Rangers nepoznal boje v play-off, byl gól do sítě nejlepší brankáře základní části Turca pro něj teprve druhým v životě ve vyřazovacích zápasech. První vstřelil ještě v dresu Floridy před sedmi lety

Východní konference:

Boston - New Jersey 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Branky: 22. Stevens, 53. Pandolfo, 59. Madden. Střely na branku: 29:22. Diváci: 15.759. Výsledky předešlých zápasů: 1:2, 2:4. Stav série: 0:3.

Západní konference:

Edmonton - Dallas 3:2 (0:1, 0:0, 3:1) Branky: 43. Laraque, 45. Pisani, 46. Dvořák - 11. Arnott, 44. Lehtinen. Střely na branku: 25:32. Diváci: 16.839. Výsledky předešlých zápasů: 2:1, 1:6. Stav série: 2:1.