Titul ve sjezdu Maier neobhájil, nejrychlejší byl Trinkl

Rakušan Hannes Trinkl vyhrál sjezd na mistrovství světa ve Svatém Antonu. Jeho krajan Hermann Maier nedokázal obhájit prvenství z posledního šampionátu a se ztrátou dvou desetin sekundy dojel druhý. Bronzový stupínek obsadil Němec Florian Eckert. Český lyžař Borek Zakouřil skončil na 20. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

1. Trinkl 1:38,74 min., 2. Maier (oba Rak.) -0,20, 3. Eckert (Něm.) -0,52, 4. Beltrametti (Švýc.) -0,63, 5. Rahlves (USA) - 0,90, 6. F. Strobl -0,92 (Rak.), ... 20. Zakouřil (ČR) -3,30.

Večerní ženský slalom vyhrála teprve devatenáctiletá Švédka Anja Pärsonová, juniorská mistryně světa. V součtu časů 1:32,95 minuty porazila o 51 setin stříbrnou Christelle Saioniovou z Francie. Na třetí místo se prodrala v druhém kole nejrychlejší Hedda Berntsenová z Norska. Česká slalomářka Petra Zakouřilová, po prvním kole jednadvacátá, se ještě zlepšila a obsadila lichotivé sedmnácté místo. Hned za ní dokončila závod Eva Kurfürstová, která nastoupila do druhého kola z 24. místa. Třetí česká lyžařka Šárka Záhrobská skončila jednadvacátá.

Jan Dvořák, Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme