Titul ve sjezdu Maier neobhájil, nejrychlejší byl Trinkl

Rakušan Hannes Trinkl vyhrál sjezd na mistrovství světa ve Svatém Antonu. Jeho krajan Hermann Maier nedokázal obhájit prvenství z posledního šampionátu a se ztrátou dvou desetin sekundy dojel druhý. Bronzový stupínek obsadil Němec Florian Eckert. Český lyžař Borek Zakouřil skončil na 20. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

1. Trinkl 1:38,74 min., 2. Maier (oba Rak.) -0,20, 3. Eckert (Něm.) -0,52, 4. Beltrametti (Švýc.) -0,63, 5. Rahlves (USA) - 0,90, 6. F. Strobl -0,92 (Rak.), ... 20. Zakouřil (ČR) -3,30.

Večerní ženský slalom vyhrála teprve devatenáctiletá Švédka Anja Pärsonová, juniorská mistryně světa. V součtu časů 1:32,95 minuty porazila o 51 setin stříbrnou Christelle Saioniovou z Francie. Na třetí místo se prodrala v druhém kole nejrychlejší Hedda Berntsenová z Norska. Česká slalomářka Petra Zakouřilová, po prvním kole jednadvacátá, se ještě zlepšila a obsadila lichotivé sedmnácté místo. Hned za ní dokončila závod Eva Kurfürstová, která nastoupila do druhého kola z 24. místa. Třetí česká lyžařka Šárka Záhrobská skončila jednadvacátá.

Jan Dvořák, Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme