Tomáš Kaberle udržel Torontu šanci na postup do play off

Český hokejista Tomáš Kaberle rozhodl v úterním uktání NHL o výhře Toronta 6:5 nad Floridou. Kaberle se trefil jedenáct sekund před koncem prodloužení a Toronto tak zůstává ve hře o postup do play off. Hlavním stůjcem úspěchu byl Švéd Mats Sundin, který vstřelil čtyři branky. Účast v play off už si zajistili hráči New Jersey, i díky dvěma asistencím Patrika Eliáše porazili Carolinu 4:3 v prodloužení. Naději na postup do play off si udržela Atlanta, ta přehrála Tampu 6:2. Dvakrát se v utkání trefil Robert Holík.

Spokojený Tomáš Kaberle

Spokojený Tomáš Kaberle | Foto: Miroslav Konvalina

Maple Leafs nadále zůstávají ve hře o postup do play off, v tabulce Východní konference však ztrácejí plných pět bodů na osmou Tampu, která v úterý prohrála 2:6 s Atlantou. Devátí Thrashers, v jejichž dresu se dvakrát trefil Robert Holík, se tak obhájcům Stanley Cupu přiblížili na rozdíl čtyř bodů a navíc mají jeden zápas k dobru.

Šanci na vítězství v Atlantické divize mají New York Rangers. Jezdci podlehli v městském derby Ostrovanům 2:3 a na druhou Philadelphii, která udolala Pittsburgh, mají už jen tříbodový náskok. Rangers prohrávali v utkání už 0:3, teprve zlepšeným výkonem ve třetí třetině, v níž vypálili 24 střel na branku Ricka DiPietra, ztrátu snížili.

Jaromír Jágr si připsal asistenci u obou branek svého mužstva a znovu tak zvýšil náskok v čele tabulky kanadského bodování NHL. Joe Thorton ztrácí na Jágra šest bodů.

Lídrem Východní konference je od úterý opět Ottawa, která porazila Boston 4:3 v prodloužení. V Západní konferenci už o první místo nikdo nepřipraví hokejisty Detroitu, kteří zdolali Edmonton 2:0 a zajistili si Prezidentovu trofej pro nejlepší tým základní části. Znamená to, že ve všech sériích play off budou mít Red Wings výhodu domácího prostředí v rozhodujících zápasech.

Jako šestý tým ve Východní konferenci si účast ve vyřazovacích bojích v úterý definitivně zajistilo New Jersey, které i díky dvěma asistencím Patrika Eliáše porazilo Carolinu 4:3 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v 28. sekundě nastavení při přesilové hře Brian Gionta. Devils prodloužili vítěznou šňůru na osm zápasů a v play off nebudou chybět podeváté za sebou.

Naopak Edmonton bude muset ještě tvrdě bojovat o postup. Před devátým Vancouverem mají Oilers náskok dvou bodů a soupeř má jeden zápas k dobru.

Účasti v bojích o Stanley Cup se naopak přiblížilo Colorado výhrou nad Phoenixem 6:4. Jedním gólem se na ní podílel Milan Hejduk, brankář Jose Theodore oslavil první vítězství v dresu Avalanche. Hráči Colorada měli zápas od začátku pevně pod kontrolou a už v první polovině střetnutí vstřelili všech šest branek.

V povedených výkonech pokračují také Dallas Stars, kteří porazili Columbus 3:2. Vítězný třetí gól vstřelil český útočník Jaroslav Svoboda.

Statistika úterních zápasů NHL:

New York Rangers - New York Islanders 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky: 44. Nylander (Rozsíval, Jágr), 53. Průcha (Sýkora, Jágr) - 6. a 33. Šatan (na druhou Martínek), 27. Campoli. Střely na branku: 38:30. Diváci: 18.200.

Philadelphia - Pittsburgh 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

Branky: 25. Gagne (Nedvěd), 31. Savage, 34. Pitkänen, 54. Carter - 35. Ouellet, 42. Whitney, 49. Crosby. Střely na branku: 27:26. Diváci: 19.756.

Carolina - New Jersey 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 9. C. Adams (F. Kaberle), 49. Recchi, 60. Staal - 2. Marshall, 38. Madden, 56. Langenbrunner (Eliáš), 61. Gionta (Eliáš). Střely na branku: 40:28. Diváci: 14.232.

Toronto - Florida 6:5 v prodl. (1:2, 2:1, 2:2 - 1:0)

Branky: 18., 21., 44. a 52. Sundin, 39. Antropov (T. Kaberle), 65. T. Kaberle - 9., 25. a 42. Nieuwendyk, 8. O. Jokinen, 57. Bouwmeester. Střely na branku: 53:26. Diváci: 19.371.

Ottawa - Boston 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 16. a 61. Chára, 7. Vermette, 47. Kelly (Varaďa) - 31. Green, 40. Bergeron, 60. Stuart. Střely na branku: 44:21. Diváci: 18.279.

Tampa Bay - Atlanta 2:6 (1:2, 0:4, 1:0)

Branky: 6. Afanasenkov, 49. St. Louis - 10. a 22. Sutton, 15. a 24. Holík, 31. McCarthy, 35. Hossa. Střely na branku: 34:24. Diváci: 19.829.

Detroit - Edmonton 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 10. MacLean, 41. Draper. Střely na branku: 27:29. Diváci: 20.066.

St. Louis - Nashville 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 53. Sillinger, 60. Hall. Střely na branku: 27:29. Diváci: 13.791.

Minnesota - Chicago 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 51. Veilleux, 59. Bouchard. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.568.

Dallas - Columbus 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky: 4. Arnott, 29. Niinimaa, 40. J. Svoboda - 58. Westcott, 59. Fjodorov. Střely na branku: 26:17. Diváci: 18.543.

Colorado - Phoenix 6:4 (3:0, 3:1, 0:3)

Branky: 2. Tanguay, 12. Clark, 19. Hejduk, 21. Laperriere, 28. Brunette, 29. Turgeon - 40. Ricci, 53. Morris, 54. Comrie, 59. Gratton (Z. Michálek). Střely na branku: 34:25. Diváci: 18.007.

Calgary - Anaheim 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 25. Simon, 41. Langkow, 41. Huselius. Střely na branku: 25:32. Diváci: 19.289.

Ivana Paulová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít