Toronto a Colorado doma vítězně i napodruhé

Pěti zápasy druhého kola pokračovalo osmifinále play-off zámořské NHL. Výhodu domácího prostředí dokázali i napodruhé využít hokejisté Toronta a Colorada. Javorové listy porazily newyorské Islanders také díky brance Tomáše Kaberleho z poslední minuty 2:0, a obhájci loňského prvenství si poradili s Los Angeles 5:3. Stav dalších tří sérií je srovnaný na 1:1 - Ottawa vyhrála ve Philadelphii 3:0, San Jose podlehlo Phoenixu 1:3 a St. Louis zdolalo Chicago 2:0.

Tomáš Kaberle | Foto: Hráči NHL

Hlavní zásluhu na úspěchu Lavin proti L.A. Kings měli Joe Sakic a Peter Forsberg. Kanaďan si připsal dva góly a asistenci, Švéd pak ve svém druhém vystoupení po zranění poprvé od 30. dobna 2001 skóroval a přidal ještě dvě přihrávky. Avalanche sice vstřelili úvodní gól, ale pak se museli s Králi dlouho o vedení přetahovat. Na Sakikovu povedenou střelu do růžku branky Felixe Potvina totiž téměř vzápětí odpověděl hostující Adam Deadmarsh. Po přihrávce Slováka Žigmunda Pálffyho vypálil zpoza obránce a Patrick Roy byl bezmocný. Ve čtrnácté minutě pak předvedl svůj důraz Mikko Eloranta a Kings byli najednou ve vedení. Sakic však perfektně zrežíroval následující přesilovku Lavin pěti proti třem a po jeho druhé trefě se do kabin poprvé šlo za vyrovnaného stavu. O výsledku rozhodl závěr druhé třetiny. Nejprve Pálffy nabídl nádherně puk před odkrytou klec Jasonu Allisonovi a hosté se znovu, tentokrát už naposledy, radovali. Vzápětí ovšem Forsberg nadvakrát vyrovnal a Steven Reinprecht dokonalou tečí Sakikova nahození zaznamenal vítěznou trefu.

V dalším duelu Západní konference vyhrál Phoenix na ledě San Jose 3:1 a před dvěma zápasy na vlastním ledě upravil stav série na 1:1. Skóre otevřel v šesté minutě druhé třetiny hostující Daymond Langkow a vedení Phoenixu na začátku posledního dějství pojistil po nádherném průniku Daniel Briere. Po jednom vyhraném zápase mají na kontě i St. Louis a Chicago. Blues porazili Blackhawks 2:0 hlavně díky výkonu gólmana Brenta Johnsona, který chytil všech 26 střel hostů a připsal si v play off první výhru i nulu své kariéry. Na začátku utkání sice Johnson jednou zaváhal, když rozehrál puk po mantinelu přímo na hůl soupeře a střela pak jen těsně minula jeho úplně odkrytou klec, ale poté se uklidnil a po zbytek střetnutí byl bezchybný. Ve Východní konferenci vychytal svou 13. nulu ve vyřazovací části brankář Toronta Curtis Joseph. Maple Leafs porazili New York Islanders 2:0 a stejným poměrem vedou i na zápasy. Philadelphia na domácím ledě nedokázala dát gól Ottawě, prohrála 0:3 a na hřišti Senátorů nastoupí za stavu 1:1 v sérii. Hlavní překážkou byl domácím hokejistům gólman Patrick Lalime, který kryl 33 střel a připsal si rovněž první výhru i čisté konto své kariéry ve Stanley Cupu.

Východní konference:

Philadelphia - Ottawa 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 30. Alfredsson (Bonk), 44. Fisher, 56. J. Hull. Střely na branku: 33:26. Diváci: 19.734.
Výsledek předešlého zápasu: 1:0 v prodl. Stav série: 1:1.

Toronto - New York Islanders 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 44. McCauley, 60. T. Kaberle. Střely na branku: 26:31. Diváci: 19.434.
Výsledek předešlého zápasu: 3:1. Stav série: 2:0.

Západní konference:

Colorado - Los Angeles 5:3(2:2, 2:1, 1:0)
Branky: 8. a 16. Sakic, 32. Forsberg, 37. Reinprecht, 49. Drury - 8. Deadmarsh, 14. Eloranta, 29. Allison. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.007.
Výsledek předešlého zápasu: 4:3. Stav série: 2:0.

San Jose - Phoenix 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 42. Briere - 26. Langkow, 55. Sturm, 55. Doan. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.496.
Výsledek předešlého zápasu: 2:1. Stav série: 1:1.

St. Louis - Chicago 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Weight, 53. Mellanby. Střely na branku: 25:26. Diváci: 19.143.
Výsledek předešlého zápasu: 1:2. Stav série: 1:1.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít