Toronto postupuje do druhého kola

Hokejisté Toronta si jako poslední zajistili postup do druhého kola play off zámořské NHL. V rozhodujícím zápase porazili Ottawu 4:1 a celou sérii získali poměrem 4:3. Na jednu z branek Maple Leafs přihrával Robert Reichel. Jediný gól Senátorů vstřelil Václav Varaďa. V brance hostů odchytal čtyřicet minut Martin Prusek.

Tomáš Kaberle

Tomáš Kaberle | Foto: Miroslav Konvalina

Trenér Slavomír Lener tak může využít služeb dalších českých hokejistů pro mistrovství světa, které začíná v Praze a Ostravě už v sobotu. Z trojice Martin Havlát, Václav Varaďa a Radek Bonk se jeví jako nejpravděpodobnější posila národního týmu Havlát.

V bojích o Stanley Cup hráli Senátoři v posledních pěti letech hned čtyřikrát právě s Torontem a ani jednou nedokázali přes svého kanadského rivala přejít. Navíc ani na čtvrtý pokus nevyhráli sedmé utkání. Pouze minulý rok se Ottawa Torontu vyhnula a postoupila až do finále Východní konference.

První třetina se vůbec nevydařila brankáři Senators Patricku Lalimeovi, který inkasoval tři góly a od druhé části přenechal místo Martinu Pruskovi. Naopak jejich protějšek Ed Belfour podal výborný výkon a pochytal 36 střel. Jediným hráčem, který ho překonal byl ve 21. minutě Václav Varaďa. Poslední slovo měli však domácí, když se ve 48. minutě trefil po přihrávce Roberta Reichela McCabe.

Východní konference - 1. kolo:

Toronto - Ottawa 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky: 8. a 20. Nieuwendyk, 7. Kilger, 48. McCabe (Reichel) - 21. Varaďa. Střely na branku: 26:37. Martin Prusek odehrál v dresu Ottawy 40 minut a chytil 14 střel. Diváci: 19.646
Výsledky předchozích zápasů: 2:4, 2:0, 2:0, 1:4, 2:0, 1:2 ve 2. prodl.
Konečný stav série: 4:3

Druhé kolo Stanley Cupu začne ve čtvrtek a poslední postupující bude známý nejpozději 6. května.