Tour de France: Svorada v sedmé etapě sedmý

Australan Bradley McGee se stal vítězem sedmé etapy cyklistického závodu Tour de France, vedoucí z Bagnoles-de-l'Orne do Avranches a o délce 176 kilometrů. O vítězství připravil ve spurtu Španěla Pedra Horrilla, který při dojezdu do cíle vedl, ale zpomalil a skončil až třetí.

Tour de France

Tour de France | Zdroj: ČTK

Na druhém místě dojel Estonec Jaan Kirsipuu. Český závodník Ján Svorada obsadil solidní sedmou příčku. Žlutý trikot nejlepšího jezdce průběžného pořadí udržel Španěl Igor Gonzales de Galdeano. Největší únik závodu se zrodil už na třicátém kilometru, kdy unikla trojice jezdců. Hlavní peloton dojel skupinku až kilometr před cílem. Necelých deset kilometrů před dojezdem došlo k hromadnému pádu, do něhož se zapletl i Španěl Oscar Freire. Nejvíce na něj ale doplatil Francouz Didier Rous, který si zlomil klíční kost a do cíle dojel v sanitním voze.

7. etapa 1. McGee (Austr.) 4:10:56 hod., 2. Kirsipuu (Est.), 3. Horillo (Šp.), 4. McEwen (Austr.), 5. Zabel (Něm.), 6. O'Grady (Austr.), 7. Svorada (ČR), 8. Cooke (Austr.), 9. Rodriguez (USA), 10. Hushovd (Nor.), ...84. Konečný, 114. Padrnos (oba ČR) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. De Galdeano 27:39:59, 2. Beloki (oba Šp.) -4 s, 3. Jaksche (Něm.) -12, 4. Olano -22, 5. Nozal (oba Šp.) -27, 6. Azevedo (Port.) -28, 7. Serrano (Šp.) -30, 8. Armstrong -34, 9. Hamilton (oba USA) -53, 10. Peron (It.) -53, ...22. Padrnos -1:46 min., 41. Konečný -2:30, 112. Svorada -6:56.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít