Trenér Benaček: Josef Jelínek už vyzrál

V Nymburce se totiž v úterý sejde první část mužské reprezentace před nadcházejícím úvodním blokem kvalifikace na evropský šampionát v roce 2003. Na úvodním soustředění sice budou chybět nejen legionáři, ale hráči Mlékárny Kunín a opavy, které ještě čeká start v Koračově poháru, ale i tak jde o sraz poněkud netradiční. Do národního celku se totiž po dlouhých osmi letech vrací křídelní útočník Josef Jelínek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pod koši | Foto: US NAVY

Za návratem hráče označovaného občas jako enfant terrible českého basketbalu stojí dvojice trenérů národního celku - Michal Ježdík, kterého Jelínek zná i jako hráče, a hlavně asistent Predrag Benaček, jinak Jelínkův trenér z Nymburka. Ten prý Jelínka přesvědčil, že i pětatřiceti letech lze podávat špičkové výkony na úrovni reprezentačního výběru. "Asi taky už vyzrál, už to není ten samý Josef Jelínek jako před deseti lety - děs a hrůza a noční můra všech trenérů," směje se Benaček a pokračuje: "Jsem rád, že je tady a každé utkání, které Josef Jelínek odehraje dobře je pro mne radost, bez něho by Nymburk nebyl takový. To že mi věří natolik, že se dokázal vrátit i do reprezentace je pro mne takové zadostiučinění."

Pro Josefa Jelínka byl návrat do reprezentace, respektive pokus o něj ohromnou výzvou: "Je to hodně o osobních důvodech, kvůli kterým jsem byl nějakou dobu mimo a tak mne potěšilo, že člověk který u reprezentace je se mnou našel společnou řeč. Už mi není dvacet, a když mi ten člověk řekl, že mám výkonnost na to, abych byl schopný hrát, tak jsem to vzal jako velkou výzvu." S úsměvem ale přiznává, že zvažoval, zda ve svých pětatřiceti letech nevyužije reprezentační přestávku spíše k relaxaci a odpočinku. "Tolik sil jako mladší hráči nemám, ale vzhledem k tomu, že třeba Michael Jordan se vrátil v osmatřiceti a davá dvacet bodů za zápas, proč bych já v pouhých pětatřiceti nemohl hrát v reprezentaci. Výkonnost na věku nezáleží a já si myslím že výkonnost mám," směje se jeden z nejlepších střelců v historii české nejvyšší soutěže, který také nehodlá znovu otevírat problémy, kvůli kterým se v minulosti reprezentačního dresu vzdal. "Pro mne je to pasé, historie jsou války a tohle je historie," uzavřel Jelínek.

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme