Trenér Benaček: Josef Jelínek už vyzrál

V Nymburce se totiž v úterý sejde první část mužské reprezentace před nadcházejícím úvodním blokem kvalifikace na evropský šampionát v roce 2003. Na úvodním soustředění sice budou chybět nejen legionáři, ale hráči Mlékárny Kunín a opavy, které ještě čeká start v Koračově poháru, ale i tak jde o sraz poněkud netradiční. Do národního celku se totiž po dlouhých osmi letech vrací křídelní útočník Josef Jelínek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pod koši

pod koši | Foto: US NAVY

Za návratem hráče označovaného občas jako enfant terrible českého basketbalu stojí dvojice trenérů národního celku - Michal Ježdík, kterého Jelínek zná i jako hráče, a hlavně asistent Predrag Benaček, jinak Jelínkův trenér z Nymburka. Ten prý Jelínka přesvědčil, že i pětatřiceti letech lze podávat špičkové výkony na úrovni reprezentačního výběru. "Asi taky už vyzrál, už to není ten samý Josef Jelínek jako před deseti lety - děs a hrůza a noční můra všech trenérů," směje se Benaček a pokračuje: "Jsem rád, že je tady a každé utkání, které Josef Jelínek odehraje dobře je pro mne radost, bez něho by Nymburk nebyl takový. To že mi věří natolik, že se dokázal vrátit i do reprezentace je pro mne takové zadostiučinění."

Pro Josefa Jelínka byl návrat do reprezentace, respektive pokus o něj ohromnou výzvou: "Je to hodně o osobních důvodech, kvůli kterým jsem byl nějakou dobu mimo a tak mne potěšilo, že člověk který u reprezentace je se mnou našel společnou řeč. Už mi není dvacet, a když mi ten člověk řekl, že mám výkonnost na to, abych byl schopný hrát, tak jsem to vzal jako velkou výzvu." S úsměvem ale přiznává, že zvažoval, zda ve svých pětatřiceti letech nevyužije reprezentační přestávku spíše k relaxaci a odpočinku. "Tolik sil jako mladší hráči nemám, ale vzhledem k tomu, že třeba Michael Jordan se vrátil v osmatřiceti a davá dvacet bodů za zápas, proč bych já v pouhých pětatřiceti nemohl hrát v reprezentaci. Výkonnost na věku nezáleží a já si myslím že výkonnost mám," směje se jeden z nejlepších střelců v historii české nejvyšší soutěže, který také nehodlá znovu otevírat problémy, kvůli kterým se v minulosti reprezentačního dresu vzdal. "Pro mne je to pasé, historie jsou války a tohle je historie," uzavřel Jelínek.

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme