Trenér Ježdík: Musíme být spokojeni

Čeští basketbalisté včera uzavřeli první polovinu semifinálové fáze mistrovství Evropy 2003. Náš tým nevstoupil do bojů o evropský šampionát příliš dobře. Podzimní porážka v Rusku se sice čekala, ale pak v Brně ztratil vyhraný zápas s Italy a poměrně ostudně podlehl Anglii. Ve dvou lednových zápasech si však naše reprezentace bilanci radikálně vylepšila - vítězství v Portugalsko a hlavně to se Slovinskem mají z pohledu našich ambicí cenu zlata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

basketbal | Foto: Atlanta Hawks

Jak ale říká trenér Michal Ježdík - mohlo to být ještě lepší: "Myslím si, že jsme měli mít o jedno vítězství víc. Chtěli jsme vyhrát jedno ze dvou utkání s těžkými soupeři Slovinskem a Itálií, a myslím, že jsme nakonec mohli vyhrát obě, a předpokládali jsme v těch plánech, že porazíme doma Angličany. Nicméně je nutno říci, že v den zápasu hrála Anglie skvěle a my jsme na ní neměli. To je objektivní fakt. Ale podle vývoje celé skupiny, musíme být s naším výsledkem spokojeni." Poslední zápas se Slovinci ukázal v čem je síla českého týmu. Příprava trenérského triumvirátu Michal Ježdík, Predrag Benaček a Vladimír Heger byla natolik detailní, že Michal Ježdík z lavičky "napovídal" svým svěřencům, kam bude směřovat další přihrávka soupeře a koho tedy obsadit. "Byli jsme domluveni na určitou komunikaci, mezi hráči na hřišti a střídačkou, v podstatě jsme měli zmapované všechny akce Slovinců a měli jsme přesně řečeno co kdo kdy bude dělat. Ale podobně jsme byli připraveni i na ostatní soupeře. Všechno je pouze o provedení taktických pokynů na palubovce," vysvětloval Michal Ježdík. Zda byl disciplinovaný výkon pro Slovinsku pouhou výjimkou, nebo zda jde o tolik očekávané blýskání na lepší časy se uvidí až v dalším bloku semifinálové fáze evropského šampionátu. Česká reprezentace se nyní sejde až na letní přípravě a to jak dokáže zúročit čerstvě nabité zkušenosti se ukáže 20. listopadu, kdy na domácí palubovce přivítá Rusko. "Tento duel může být klíčovým z hlediska udržení našich teoretických šancí na postup na evropský šampionát. Příprava bude probíhat v červnu a na přelomu července a srpna. Samozřejmě budeme pokračovat v naší strategii dvou vln, což znamená jednak práci se stávajícím kádrem v rámci semifinálové fáze mistrovství Evropy 2003 a zároveň i budeme zkoušet hráče, kteří jsou vytipováni pro perspektivu českého basketbalu," uzavřel Michal Ježdík.

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme