Trenéři Steauy a Aalborgu neustáli úterní prohry v Lize mistrů

Třetí zápasy základních skupin fotbalové Ligy mistrů stály křeslo dva trenéry. Své místo byli nuceni opustit Marius Lacatus ze Steauy Bukurešť a Bruce Rioch z Aalborgu. Oběma koučům se staly osudnými gólové přestřelky v úterních zápasech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liga mistrů | Foto: UEFA

Bývalý rumunský reprezentant Marius Lacatus rezignoval ihned po úterní porážce 3:5 s Lyonem. Slavný rumunský klub sice vstoupil do utkání aktivně a soupeře zaskočil dvěma brankami hned v úvodu, pak ale pětkrát inkasoval a nakonec vyšel bodově naprázdno. Majitel Steauy Gigi Becali byl po utkání velmi rozhořčen a trenérovi vyčítal zbytečně ofenzívní hru za slibného stavu. Podle jeho slov byl příliš naštvaný, aby Lacatuse sám vyhodil, a raději mu dal "dostatek provazu, aby se něm pověsil sám". Marius Lacatus pak skutečně oznámil své odstoupení z funkce. Becali za něj dosud náhradu nevybral a tým dočasně povede dosavadní asistent Massimo Pedrazzini. Steaua je ve skupině F na posledním místě s jedním bodem za remízu 0:0 s Fiorentinou.

Podobný osud potkal i trenéra dánského Aalborgu Bruce Rioche. Ten neustál divoké utkání ve Villarearu, které skončilo porážkou 3:6. Na rozdíl od Steauy k jeho odvolání přispěly i neuspokojivé výsledky v domácí lize. Loňský mistr se po šestizápasové sérii bez vítězství potácí až na předposledním místě tabulky. Bývalého kouče Arsenalu, Boltonu a Wiganu Rioche doprovází i konflikty s vedením klubu a sám trenér před dvěma týdny prohlásil, že na konci kalendářního roku u mužstva skončí. Spory se točily především kolem faktu, že Rioch nechtěl stavět mladé hráče. Vysoká porážka v Lize mistrů od Villarearu tak byla zřejmě jen posledním hřebíčkem do jeho trenérské rakve. Aalborg je v neprestižnější klubové soutěži ve skupině E na posledním místě s jedním bodem za bezbrankovou remízu s Celticem.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme