Třetí zápas se Slovenskem skončil remízou

Čeští hokejovíé reprezentanti se potřetí během týdne utkali se Slovenskem. Po dvou vítězných zápasech skončil tentokrát duel v brněnské hale Rondo nerozhodně 4:4. Naši hráči prohrávali na začátku třetí třetiny 1:2, ale dokázali nepříznivé skóre otočit. Poslední slovo měl slovenský útočník ve službách Znojma Marek Uram, který devět minut před koncem vyrovnal na konečných 4:4.

hokej

hokej

Úvodní třetina přípravného utkání branku nepřinesla. Naši hokejisté měli spoustu šancí, ale Slováky podržel brankář Staňa. Vyznamenal se především po střele Martina Procházky při naší přesilovce. Vzápětí mu při pokusu Marka Židlického pomohla horní tyč. Prvního gólu se diváci dočkali až ve druhé části. V polovině zápasu se při přesilovce slovenského týmu trefil Tomík, který se v pátek radoval se zisku mistrovského titulu s pražskou Spartou. Český tým dokázal vyrovnat také při početní převaze. Ve 33. minutě byl úspěšným střelcem Pivko. Vyrovnané skóre vydrželo šest minut. Róbert Petrovický jel sám na Salfického a kličkou nedal českému brankáři šanci. Do kabin tak odcházeli spokojenější Slováci, kteří vedli 2:1.

Našim hráčům se vydařil vstup do závěrečné třetiny. Ve 42. minutě přihrál Vlasák obránci Marušákovi a bylo vyrovnáno - 2:2. O tři minuty později se Češi dostali poprvé v zápase do vedení zásluhou Tomáše Vlasáka. Radost jim ale vydržela pouhých devatenáct sekund, když se podruhé v zápase prosadil Tomík. Naši se nechtěli s remízou smířit a díky druhému gólu Pivka opět vedli. V 51. minutě ale Uram stanovil konečný výsledek na 4:4.

Výsledek:

Česká republika - Slovensko 4:4 (0:0, 1:2, 3:2)
33. Pivko (Marušák, Leška), 42. Marušák (Vlasák, Gureň), 45. Vlasák (Ujčík, Čajánek), 48. Pivko (Balaštík, Leška) - 30. Tomík (Somík, M. Hlinka), 39. Róbert Petrovický (Milo), 45. Tomík (Somík, M. Hlinka), 51. Uram (Pardavý, Bača); rozhodčí: Lichtnecker (Něm.) - Barvíř, Cambal (oba ČR); vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváci: 7000

Česká republika: Salfický - M. Sýkora, Slavík, Židlický, Nikolov, Marušák, Gureň, Kuboš, Černošek - Vůjtek, Patera, Martin Procházka - Ujčík, Čajánek, Vlasák - Balaštík, Leška, Pivko - Hruška, Vorel, Milan Procházka. Trenéři Josef Augusta, Vladimír Martinec

Slovensko: Staňa - Čierny, Bača, Milo, Štrbák, Lintner, Richard Pavlikovský, Tabaček, Hecl - Pardavý, Pucher, Uram - Róbert Petrovický, Rastislav Pavlikovský, Špilar - Tomík, M. Hlinka, Somík - Kropáč, Hurtaj, Sabol. Trenér Ján Filc