Tři asistence Kaberleho k vítězství Toronta nestačily

Toronto bylo blízko prvnímu vítězství v tomto ročníku NHL i díky třem přesným nahrávkám Tomáše Kaberleho. Při samostatných nájezdech zaúřadoval brankář Ottawy Dominik Hašek a trefa jeho spoluhráče Danyho Heatleyho byla vítězná. Ottawa vyhrála 6:5. Hattrickem a asistencí se prezentoval mladý slovenský útočník Marek Svatoš, který je v NHL nováčkem. Jeho Colorado vyhrálo nad Calgary vysoko 7:3. Za hosty si připsal asistenci Roman Hamrlík. v Dalších zápasech vyhrála Florida nad New Yorkem Islanders 3:1, Edmonton nad Anaheimem 4:2, Tampa Bay podlehla Bostonu 2:4, Detroit Vancouveru 2:4 a Buffalo porazilo Pittsburgh po prodloužení 3:2.

Tomáš Kaberle

Tomáš Kaberle | Foto: Hráči NHL

Téměř devatenáct tisíc diváků v ottawském Corel Center vidělo veliké drama, které musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Dvěma nahrávkami Tomáše Kaberleho otočilo Toronto ve druhé třetině zápase z 0:1 na 2:1. Ottawa ovládla druhou polovinu druhé třetiny a po brankách Spezzy, Heatleyho a Alfredssona vedla 4:2. Toronto zápas znovu otočilo a ve 48. minutě nahrával Kaberle Antropovovi na gól, který se zdál být vítězným. O dvě minuty později vyrovnal Spezza. Prodlužení o vítězi nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Brankář Hašek chytil všechny tři nájezdy, jediným kdo svůj nájezd proměnil byl Heatley a rozhodl tak o výhře Ottawy 6:5.

V zápase mezi Washingtonem a New Yorkem Rangers, sice Jaromír Jágr vstřelil úvodní branku, ale v zápětí vyrovnal Petr Sýkora. Gólem Alexandra Ovečkina zvítězil Washington 3:2. Na výhře Floridy nad New Yorkem Islanders 3:1 se podílel jednou přesnou trefou i Rostislav Olesz. Toho si zatím vedení Floridy pochvaluje, jak za jeho výkony, tak za jeho přístup. Edmonton porazil Anaheim 4:2 za přispění dvou branek Raffiho Torrese, na které mu nahrával Aleš Hemský. Vítězství pečetil ve 49. minutě Radek Dvořák.

Poslední vítěz Stanley Cupu Tampa Bay podlehla Bostonu 2:4. Jednu asistenci si v dresu Tampy připsal Václav Prospal, za hosty nahrával na poslední gól Isbisterovi Jiři Šlégr. Buffalo vyhrálo na svém ledě nad Pittsburghem po prodloužení 3:2. Nahrávku si připsal za Buffalo Aleš Kotalík. Detroit podlehl Vancouveru 2:4.

Výsledky pondělních zápasů:

Buffalo - Pittsburgh 3:2 po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 4. Fitzpatrick, 31. Gaustad (Kotalík), 65. Hecht - 7. Pálffy, 37. Recchi.
Střely na branku: 41:28.
Diváci: 12.050.

Ottawa - Toronto 6:5 po sam. nájezdech (1:0, 3:2, 1:3 - 0:0)

Branky: 30. a 50. Spezza, 33. a rozhodující sam. nájezd Heatley, 14. Neil, 36. Alfredsson - 24. McCabe (T.Kaberle), 25. Tucker (T.Kaberle), 46. Domi, 47. Wilm, 48. Antropov (T.Kaberle). Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy celý zápas s úspěšností 81,5 procenta, pustil 5 branek a chytil tři nájezdy.
Střely na branku: 36:27
Diváci: 18.680

Tampa Bay - Boston 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky: 20. Modin, 55. Boyle (Prospal) - 30. Leetch, 38. Axelsson, 44. T. Green, 50. Isbister (Šlégr).
Střely na branku: 28:24.
Diváci: 20.032.

Colorado - Calgary 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)

Branky: 22., 37. a 50. Svatoš, 5. Wolski, 17. McLean, 37. Laaksonen, 39. Brisebois - 44. a 52. Amonte (na druhou Hamrlík), 38. Phaneuf.
Střely na branku: 41:33.
Diváci: 18.007.

Anaheim - Edmonton 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Branky: 7. Selänne, 12. Perry - 22. a 60. Torres (na obě Hemský), 35. Reasoner, 49. Dvořák.
Střely na branku: 32:33.
Diváci: 17.174.

New York Islanders - Florida 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 7. Šatan - 24. Huselius, 28. Gratton, 60. Olesz.
Střely na branku: 30:23.
Diváci: 11.256. Washington - New York Rangers 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky: 27. Sýkora , 40. Eminger, 50. Ovečkin - 23. Jágr , 31. Marcel Hossa.
Střely na branku: 28:32.