Tři body Hamrlíka pomohly Flames k výhře

Hokejista Roman Hamrlík byl hlavní hvězdou utkání mezi Chicagem a Calgary. Český obránce se výrazně podílel na výhře Flames na ledě Blackhawks 5:3, když jeden gól dal a na další dva přihrál. Dva body za branku a nahrávku si připsal domácí Radim Vrbata.

Roman Hamrlík

Roman Hamrlík | Foto: Miroslav Konvalina

Hamrlík byl po zápase vyhlášen hlavní hvězdou duelu, ve kterém oba celky změřily síly podruhé během tří dnů. Calgary už za 40 sekund vedlo, ale Vrbata vyrovnal a Chicago se pak dokonce dostalo do dvoubrankového vedení. Hostům se však povedlo zápas otočit, gólem na 2:3 k obratu zavelel v závěru první třetiny český obránce. Calgary skórovalo třikrát při přesilové hře.

V dalším utkání získal Phoenix vedení nad Edmontonem díky devátému gólu českého obránce Zbyňka Michálka. Nejtěsnější náskok si domácí znovu zajistili před koncem druhé třetiny a přišli o něj až při power play sekundu před koncem po zásahu Chrise Prongera. Po bezbrankovém prodloužení rozhodl v samostatných nájezdech o vítězství Edmontonu 4:3 Radek Dvořák, který překonal Curtise Josepha v páté sérii. Z výhry se radoval i obránce Jaroslav Špaček, který odehrál za Oilers první zápas po výměně z Chicaga a připsal si jednu asistenci.

Obhájci Stanley Cupu z Tampy Bay prohráli 1:2 ve Washingtonu. Nad posledním celkem své divize nezvítězili poprvé v sezoně. V polovině utkání sice český útočník Václav Prospal nahrál Vincentu Lecavalierovi na vedoucí branku Lightning, ale domácí skóre otočili. Rozhodující gól vstřelil Dainius Zubrus necelé dvě a půl minuty před koncem po akci Alexandra Ovečkina. Výsledky nedělních zápasů:

Washington - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 37. Halpern, 58. Zubrus - 30. Lecavalier (Prospal)
Střely na branku: 24:35
Diváci: 15.041

Chicago - Calgary 3:5 (3:2, 0:2, 0:1)

Branky: 2. Vrbata, 2. Bourque, 16. Bell (Vrbata) - 1. D. McCarty, 19. Hamrlík, 27. Reinprecht (Hamrlík), 36. Phaneuf (Hamrlík), 50. Kobasew
Střely na branku: 24:29
Diváci: 15.748

Phoenix - Edmonton 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)

Branky: 15. Z. Michálek, 37. Scatchard, 39. Devereaux - 22. Torres, 36. Smyth (Špaček), 60. Pronger, rozhodující sam. nájezd Dvořák
Střely na branku: 21:35
Diváci: 16.153