Tři body Jágra pomohly Capitals vyhrát po sedmi zápasech

Hokejisté Washingtonu se po sedmi zápasech konečně dočkali výhry. V utkání zámořské NHL porazili Carolinu 4:1 a zaznamenali tak jubilejní tisící vítězství v historii klubu. Po pěti utkáních se do statistik opět zapsal útočník Jaromír Jágr, když vstřelil gól a na další dva nahrál. Branku a přihrávku si připsal jeho kolega z útoku Robert Lang.

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Skóre zápasu ale otevřeli hosté už v šesté minutě. Hned na začátku druhé třetiny vyrovnal Jágr, když dorazil střelu Petera Bondry. Další dvě branky přidali Capitals v přesilovkách. Nejprve se po přihrávkách Langa a Jágra trefil Rus Semin. V úvodu třetí třetiny využil početní převahu Robert Lang po asistenci Jágra.

Brankář Brian Boucher z Phoenixu se zapsal do historie NHL. V utkání v Minnesotě pochytal všech jedenadvacet střel domácích a popáté za sebou udržel čisté konto. To se od roku 1944, kdy byla v NHL zavedena červená čára, nikomu nepodařilo. Americký gólman si navíc připsal další rekord, když neinkasoval 325 minut a 45 sekund a překonal tak Billa Durnana z Montrealu. Kojoti se dnes radovali z výhry 2:0.

Poprvé po jedenácti zápasech prohráli hokejisté Ottawy a navíc po dvaadvaceti zápasech inkasovali více než dva góly. Z Buffala si odvezli prohru 2:3, když všechny branky inkasovali v přesilovkách. Sabres vedli už 2:0, ale pět minut před koncem snížil po nahrávce Mariána Hossy Martin Havlát a za dalších pětadvacet sekund vyrovnal Todd White. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou byl však vyloučen Jason Spezza a domácí obránce Rory Fitzpatrick rozhodl o výhře svého týmu.

Loňští vítězové Stanley Cupu hokejisté New Jersey prožívají největší krizi letošní sezóny. Na domácím ledě podlehli Tampě 1:4 a už šest zápasů nevyhráli. Devils nepomohlo ani rychlé vedení, které po nahrávce Patrika Eliáše zařídil Scott Gomez. Minutu před koncem první třetiny vyrovnal v oslabení Martin St. Louis a v závěrečné části hry rozhodly o výhře Blesků dva góly během devíti sekund.

V posledním utkání pátečního programu se také dařilo hostujícímu týmu. Vancouver zvítězil v Anaheimu 5:2. Za domácí se jednou trefil Petr Sýkora, v dresu Canucks zaznamenal jednu nahrávku obránce Jiří Šlégr.

Výsledky:

Washington - Carolina 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 21. Jágr, 37. Semin (Lang, Jágr), 43. Lang (Jágr), 43. Battaglia - 6. O'Neill. Střely na branku: 16:30. Diváci: 14.850

New Jersey - Tampa Bay 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Branky: 2. Gomez (Eliáš) - 19. St. Louis, 42. Stillman, 47. Andreychuk, 47. Modin. Střely na branku: 19:37. Diváci: 19.040

Buffalo - Ottawa 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky: 38. Dumont, 45. Briere, 58. Fitzpatrick - 55. Havlát, 55. White. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.690

Minnesota - Phoenix 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 40. Väänänen, 43. Sjöström. Střely na branku: 21:32. Diváci: 18.568

Anaheim - Vancouver 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Branky: 42. Simpson, 58. Sýkora - 34. a 60. Näslund, 15. Ruutu, 23. Keane (Šlégr), 27. H. Sedin. Střely na branku: 46:25. Diváci: 15.914