Třinec pokořil v extralize pražskou Slavii

Ocenění pro tým víkendu putuje do Třince. Hokejisté ze Slezska i bez nemocného lídra produktivity celé soutěže Richarda Krále dokázali nejprve v pátek přivézt tři body ze Vsetína a v neděli rozstříleli 6:0 pražskou Slavii, s níž v předchozích třech zápasech v sezoně neuhráli ani bod.

Extraliga

Extraliga

Dařilo se i dalším domácím celkům. Znojmo zásluhou vydařené první třetiny přehrálo Liberec, o výhře Sparty nad Vsetínem rozhodly slepené branky Romana Šimíčka a Michala Broše a Pardubice porazily Vítkovice v duelu, v němž padlo celkem 110 trestných minut.

Výsledky 47. kola:

Sparta Praha - Vsetínská hokejová 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Tomajko (Kratěna, Broš), 33. Šimíček (Kubinčák), 34. Broš (Richter), 50. Kratěna (Srdínko, Broš) - 54. Dubec (Vymazal, Luža). Rozhodčí: Bolina - Barvíř, Padevět. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3900.

Keramika Plzeň - České Budějovice 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Branda (Hurtaj) - 30. Štraub (Vondrka, Rob), 40. Rob (Turek, Šimánek). Rozhodčí: Nečas - Český, Kostka. Vyloučení: 4:9, navíc Babka (České Budějovice) 10 min. a Štraub (České Budějovice) 10 min a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6810.

JME Znojemští orli - Bílí tygři Liberec 6:2 (4:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Petr Kumstát (Toman, Vorel), 7. Uram (P. Pucher, Haman), 14. R. Erat (Barus), 16. Vorel (Plášek, Snopek), 32. P. Pucher (Uram), 49. Barus (Plášek, Mikulík) - 5. Jiří Kudrna (V. Novák, Kočí), 46. Plodek (Hájek). Rozhodčí: Havlík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7, navíc Krstev (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4800.

ČSOB Pojišťovna Pardubice - Vítkovice 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 16. Čáslava (T. Divíšek, D. Pospíšil), 27. Lubina (T. Divíšek), 36. Lubina (T. Blažek, Mudroch), 46. D. Pospíšil (T. Divíšek), 55. Průcha (Duben), 60. Kropáč (T. Divíšek) - 4. I. Padělek (Gron, Krayzel). Rozhodčí: Rejthar - Guth, Rittich. Vyloučení: 15:15, navíc P. Sýkora - Výtisk oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7568.

Hamé Zlín - Chemopetrol Litvínov 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Zubíček (I. Rachůnek), 16. M. Okál (Pivko), 22. Zagrapan (Mokrejš), 30. Veselý (M. Hamrlík, Vlach), 52. M. Okál (M. Hamrlík), 54. Mokrejš (Pivko, Macholda) - 58. Kašpar (V. Hübl, Žemlička). Rozhodčí: Vokurka - Bádal, Hejduk. Vyloučení: 7:8, navíc Žemlička (Litvínov) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4450.

Oceláři Třinec - Slavia Praha 6:0 (4:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Pavelek (Jančařík, Marek), 8. Pavelek (Jančařík, Marek), 12. Martynek (Zadina, Pletka), 15. Pletka (Zadina, Martynek), 44. Zadina (Martynek, Pletka), 50. Martynek (Zadina). Rozhodčí: Kolísek - Sichrovský, Vitík. Vyloučení: 8:9, navíc Gřegořek - Šaffer 5 minut a do konce utkání a P. Kadlec (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4505.

Předehráno ve středu:

Havířov Panthers - Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 52. Hrbek - 19. Skuhravý (Kraus, Vala), 37. L. Svoboda (Hlavačka, Mádl), 47. Vala (Kraus, Skuhravý), 53. Skuhravý (Němeček). Rozhodčí: T. Svoboda - Pácal, Pospíšil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1462.