Třinec ukončil sérii porážek v O2 extralize

Pražská Slavia nepotvrdila roli favorita a podlehla na ledě Třince, který sedm zápasů v řadě prohrál. Slavia tak po prohře v domácím utkání se Spartou ztratila další body v souboji o první místo, které drží České Budějovice se sedmibodovým náskokem.

Michal Sup a Ján Lašák

Michal Sup a Ján Lašák | Zdroj: ČTK

Oceláři Třinec - Slavia Praha 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Ve 44. kole O2 extraligy ledního hokeje si Oceláři připsali tři důležíté body za těsnou výhru 2:1. Po Bednářově trefě ze 26. minuty ale museli nejprve otáčet skóre. Úspěch nakonec slavila větší bojovnost a přesnější muška.

Branky a nahrávka: 40. Martynek, 49. Tomík (Výtisk) - 26. Bednář. Rozhodčí: Šír - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7, navíc Rataj (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. Diváci 2490

Mountfield Č. Budějovice - Slovan Ústečtí Lvi 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Favorit se propracoval k vítězství 4:2. Jihočeši dvakrát vedli, hosté však dokázali dvakrát vyrovnat. Na gól s pořadovým číslem tři z hole Petra Gregořka už ale Ústí nedokázalo odpovědět. V poslední vteřině pečetil výsledek trefou do prázdné branky budějovický Šimánek.

Branky a nahrávky: 1. Frolo (Sailer), 24. Vydarený (Šimánek), 45. Gřegořek (Vydarený), 60. Šimánek (Gřegořek) - 10. T. Martinec (Čaloun), 42. Janků (Pazourek). Rozhodčí: Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:8, navíc Hořava (Ústí n. L.) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5109

Litvínov - RI Okna Zlín 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Útočně laděná parte více vyhovovala domácím, kteří dokázali místy až luxusního prostoru na ledě náležitě využít. Když se Zlínu podařilo po značném úsilí vyrovnat, po deseti vteřinách hry opět inkasoval.

Branky a nahrávky: 3. Benda (Tomas), 17. Trávníček (Rindoš), 25. Tůma (Trávníček), 37. Šlégr (Reichel), 52. Lukeš (Šlégr) - 16. M. Pšurný (Hlavačka), 43. Okál (Hlavačka), 60. Ďurák (Nosek). Rozhodčí: Hribik - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:13, navíc Skuhrovec (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6000

Geus Okna Kladno - Vítkovice Steel 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Domácí získali dva body za výhru v nastaveném čase. V úvodní třetině mělo Kladno výrazně navrch a zaslouženě vedlo 2:0. Vítkovičtí nabrali dech až po první přestávce a od té chvíle bojovali velmi udatně a vynutili si prodloužení. V 65. minutě byl autorem vítězného gólu Kuchler a zařídil svému celku bonusový bod.

Branky a nahrávky: 7. Horna (Hájek), 16. Z. Nedvěd (Kuchler), 65. Kuchler (Z. Nedvěd) - 29. R. Hruška (Köhler), 42. Vala (R. Hubáček). Rozhodčí: Polák - Lhotský, Hejduk. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 2960

Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1) Utkání se rozhodlo až v prodloužení, ve kterém uspěli hosté a vyhráli 2:1. Zápas měl sotva průměrnou úrověň a přinesl minimum šancí na obou stranách. Plzenští se dostali do vedení v úvodu druhé třetiny po brance Ludvíka. Vyrovnání Orlů zařídil obránce Jareš a v prodloužení zajistil vítězství svého týmu Redlich.

Branky a nahrávky: 38. Jareš (Dopita) - 21. Ludvík (Důras), 62. Redlihs (Důras). Rozhodčí: Kubeš - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2299

Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Karlovy Vary bodovaly posedmé za sebou. Domácí dvakrát vedli a hosté s výrazně oslabeným útokem pokaždé srovnali. Vše se rozhodlo v 57. minutě, kdy se v přesilové hře trefil Kraft.

Branky a nahrávky: 9. Skladaný (Řezníček), 27. Skuhravý (Košťál), 57. Kraft (Skuhravý), 60. Kumstát (Sáblík) - 27. Derner (Krstev), 43. Pletka (Jiruš). Rozhodčí: Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:11, navíc Košťál, Melenovský - Krstev, L. Čermák všichni 5 min. a do konce utkání, Pletka 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2920

Sparta Praha - Moeller Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Úřadující mistři potvrdili roli favorita a virózou oslabené Pardubice porazili 5:2. O svém vítězství rozhodli hokejisté Sparty třemi brankami mezi 10. a 20. minutou druhé třetiny.

Branky a nahrávky: 15. Černošek (Dragoun), 31. Ton z trest. střílení, 31. Langhammer (Jerofejevs), 40. Netík (Vykoukal), 58. P. Nedvěd (Netík) - 28. Starý (Koukal), 55. Cetkovský (Pucher). Rozhodčí: Mikula - Kalivoda, Svoboda. Vyloučení: 9:9, navíc Černošek - Havíř oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 7768

Štěpán Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít