Třinecký Vojtek na rekord dosáhl, Plzeň ne

Na devíti zápasech se zastavila vítězná série plzeňských hokejistů. Ve 32. kole extraligy remizovali s Havířovem 5:5, a propásli tak možnost vytvořit nový rekord v historii české ligy. Do rekordních listin se naopak zapsal třinecký gólman Martin Vojtek, který nedostal branku 218 minut, a překonal tak Petra Břízu.

Extraliga

Extraliga | Foto: Jan Rosenauer

Hokejisté Plzně pouze remizovali na ledě Havířova 5:5 a nepřekonali tak vsetínský rekord v počtu utkání bez ztráty bodu v řadě. Oba celky zůstaly shodně neporažené devět kol. Plzeňští však mohou být spokojeni i se ziskem jednoho budu, protože od začátku prohrávali a vyrovnat se jim podařilo až devět vteřin před koncem, kdy se při power play podpořené přesilovou hrou trefil obránce Martin Výborný.

Rekordmanem se naopak stal třinecký brankář Martin Vojtek, který prodloužil sérii minut bez inkasované branky na 218 a překonal tak deset let starý zápis Petra Břízy. Vojtova série skončila ve 33. minutě, kdy jej překonal Petr Jíra. Třinec porazil Litvínov 4:2.

Nejvyšší návštěva letošního ročníku 9860 diváků sledovala výhru pražské Sparty nad Kladnem 6:3, díky které se Holešovičtí udrželi v čele extraligy a zvýšili odstup před svými pronásledovateli. Doposud druhé Pardubice totiž utržily debakl 1:8 ve Znojmě a klesly na třetí místo. Jejich pozici zaujal Zlín, jenž remizoval s pražskou Slavií 2:2.

Beze změn je i spodní část tabulky a poslední je stále Kladno. Třinácté Karlovy Vary poprvé v sezóně porazily Vsetín 4:3 v prodloužení a od barážové pozice se tak vzdálily na jedenáct bodů.

Sparta Praha - Vagnerplast Kladno 6:3 (1:2, 4:0, 1:1) Branky a nahrávky: 8. Broš (Nedvěd), 22. V. Novák (Kašpařík), 24. Žemlička (J. Hlinka), 29. Bělohlav (Kašpařík, V. Novák), 32. Tomík (Nedvěd, Žemlička), 56. J. Hlinka (Ptáček, Žemlička) - 6. Gardoň (Hořava), 18. Klimt (M. Havel, Horna), 57. Hořava (Plekanec).

Femax Havířov - Keramika Plzeň 5:5 po prodl. (4:1, 1:1, 0:3 - 0:0) Branky a nahrávky: 1. Eiselt (Javín, Bacul), 7. Kropáč (P. Pavlas), 8. Pohorelec (Černošek), 19. D. Boháč (Hruška, R. Procházka), 37. Vala (Korhoň) - 6. Z. Sedlák (Duda, Veber), 23. Andrašovský (J. Straka), 46. Brabenec (Mazanec, Vostřák), 50. Voskár (Řezníček), 60. Výborný (J. Straka, Řezníček).

Excalibur Znojemští orli - IPB Pojišťovna Pardubice 8:1 (2:0, 3:0, 3:1) Branky a nahrávky: 7. Vorel (V. Král), 12. Plch, 21. Haman (Soudek), 22. Plášek (Jakeš, Vorel), 31. Haman (Uram), 44. Uram (Havíř, Haman), 58. Havíř (Uram, Soudek), 59. Vorel (V. Král) - 42. M. Sýkora (Lubina).

Becherovka Karlovy Vary - Vsetín 4:3 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0) Branky a nahrávky: 21. Grof (Alinč, J. Štefanka), 38. Balázs (J. Kopecký, Košťál), 42. Hlavačka (Alinč), 61. Dobroň (J. Štefanka, Hlavačka) - 10. Hudler, 23. Kotásek (Vlach), 24. Hudler (Kucharczyk).

Continental Zlín - Slavia Praha 2:2 po prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 14. Hučko (M. Hamrlík, Okál), 41. Leška (Balaštík, Pivko) - 23. Ujčík (Kadlec), 39. Beránek.

Oceláři Třinec - Chemopetrol Litvínov 4:2 (0:0, 3:2, 1:0) Branky a nahrávky: 21. Gřegořek (Zadina, Vojtek), 22. Skořepa, 34. Skořepa (Marek, Zdráhal), 57. Jánoš (Janků, Meluzín) - 33. Jíra (Oliverius), 34. Lezo (Rousek, Kotrla).

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít