Ujčík s Kubinou si úvod šampionátu pochvalují

Čeští hokejisté vykročili za obhajobou zlatých medailí na světovém šampionátu výborně. Výhra 5:0 nad Švýcary slibuje, že i letos budeme svědky dobrých výkonů - a snad i výsledků - našeho národního týmu, který ve Švédsku usiluje o jedenáctý mistrovský titul v historii, a čtvrtý v řadě. Po úvodním vystoupení na šampionátu si se dvěma českými hokejisty povídali naši reportéři - Aleš Procházka pozval k mikrofonu Viktora Ujčíka a Filip Šedivý Pavla Kubinu.

Pavel Kubina | Foto: Hráči NHL

Utkání se Švýcary nebylo tak jednoduché, jak by mohl napovídat konečný výsledek 5:0. Až do poloviny druhé třetiny jsme vedli 1:0, pak naštěstí přišel zlom v utkání, o nějž se dvěma góly zasloužil útočník Viktor Ujčík.

Ujčík:Samozřejmě je velice pŕíjemné dát v úvodním zápase na mistrovství světa a ještě za takového stavu dva góly, které znamenaly uklidnění pro celé mužstvo. Pak už jsme se dostali do pohody a hráli jsme ten náš klasický hokej.

Nepříjemnými okamžiky byl pro nás úvod druhé třeiny, kdy Švýcaři začali tlačit a nedávali vám prostor k založení jakékoli útočné akce.

Ujčík:My jsme s tím museli poćítat, Švýcaři už dávno nejsou týmem, který by jen přijel sbírat zkušenosti. Je to výborné mužstvo, mají dobrý pohyb po ledě, a v prvním zápase byli ještě plní sil. Zřejmě jim i trošku nahrával nekvalitní led, na němž odskakovaly přihrávky a musely být proto přesně na hokejku. Proto jsme rádi, že nás Milan Hnilička v téhle fázi výrazně podržel.

Výsledkem 5:0 jste jadně dali najevo, že vám hodné záleží na tom, abyste vyhráli základní skupinu a vytvořili si tím dobrou pozici pro další utkání. Samozřejmě to souvisí i s tím, že se nebudete muset stěhovat z Jönkkopingu pryč.

Ujčík:Kousek od haly máme hotel, jezdíme na tréninky autobusem, je to takové pohodové městečko, a proto chceme skupinu vyhrát a zůstat tady i nadále.

Měli jste možnost vidét kousek utkání Německo - Japonsko?

Ujčík:Ne, měli jsme v tu chvíli polední klid a poradu na pokojích. Proto jsme přišli na stadion až po zápase, ale výsledek nám samozřejmě ŕekli. Němci asi podali velmi dobrý výkon, a proto se musíme snažit porazit Japonce také co největším rozdílem, abychom si zajistili první místo ve skupině třeba už tím druhým zápasem.

Český tým zvládl vstup do světového šampionátu skvěle i díky třem gólovým přihrávkám Pavla Kubiny. Jak vy jste viděl zápas se Švýcary?

Kubina:Určitě to nebyl jednoduchý zápas, protože Švýcaři už dávno nepatří mezi ty slabší soupeře. Hodně nám pomohl rychlý gól, ale ve druhé třetiné nás prvních deset minut docela nepříjemně přehrávali. Pak jsme ale dali druhý a třetí gól a to asi rozhodlo. Až na těch deset minut to byl podle mě moc dobrý výkon

Jak důležité je toto vítězství pro sebevědomí a uklidnění týmu?

Kubina:Určitě je to moc dobré, protože první zápas je vždycky jeden z nejtěžśích. Byla tam spousta pěkných akcí pro diváky, a to nám určitě zvedne sebevédomí. Teď nás čeká Japonsko, které nesmíme podcenit, musíme mu dát hlavně rychlé góly.

Vojtěch Bidrman, Filip Šedivý, Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít