Ulihrach potvrdil hladký postup

Čeští tenisté porazili v utkání prvního kola Světové skupiny Davisova poháru Brazílii 4:1 a zajistili si postup do čtvrtfinále. V závěrečné dvouhře na umělém povrchu v ostravském Paláci kultury a sportu smetl Bohdan Ulihrach Andrého Sá za 42 minut ve dvou setech 6:1 a 6:2. Už před tím nestačil Jan Vacek na Flavia Sarettu a po prohře 1:6 a 6:7 daroval jihoameričanům jediný bod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

český daviscupový tým | Foto: Dan Krzywoň

Jan Vacek si po nevydařené daviscupové premiéře postěžoval na nervozitu, která mu především v úvodu utkání svazovala ruce i nohy. "Přitom celou dobu jsem byl v pohodě. Teprve když jsem vlezl na kurt, jakoby na mě někdo pověsil závaží a nespadlo to ze mě ani v průběhu zápasu. Hůř než v prvním setu asi hrát už nemohu," mávl zklamaně rukou Vacek. Naopak duel týmových dvojek měl naprosto jednoznačný průběh. Český hráč sebral soupeři hned v druhé hře podání a udával tempo hry. Sá byl proti jeho razantním a přesně mířeným prohozům od základní čáry chvílemi zcela bezmocný a v druhé sadě na dvorci připomínal spíše Ulihrachova tréninkového sparringpartnera.

J. Vacek - Saretta 1:6, 6:7 (6:8) Esa: 3:4. Dvojchyby: 4:1. Ztracená podání: 3:1. Nevynucené chyby: 6:2.

Ulihrach - Sá 6:1, 6:2. Esa: 5:1. Dvojchyby: 1:3. Nevynucené chyby: 2:2. Ztracené hry: 0:4.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme