Usain Bolt fantasticky posunul světový rekord na 100 metrů

Na atletickém Mistrovství světa v Berlíně vytvořil Usain Bolt ve finále běhu na 100 metrů nový světový rekord ve fantastickém čase 9,58 sekundy. Jamajský sprinter na rozdíl od pekingského olympijského finále běžel celou trať naplno a jako první běžec atletické historie stlačil výsledný čas pod 9,6 sekundy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt

Usain Bolt | Zdroj: ČTK

"Cítil jsem se dobře. Chtěl jsem prodat to, co v sobě mám, a to jsem taky udělal. Nevím, kam až je možné se dál zlepšovat. Prostě na sobě dál tvrdě pracuji a koncentruji se - a přesně to jsem udělal v tomto závodě. Měl jsem skvělé soupeře, kteří na mě dotírali. Věděl jsem o nich a běžel jsem naplno až do konce," prozradil Radiožurnálu v cíli závodu.

Daleko za sebou nechal obhájce titulu Američana Tysona Gaye (9,71) i třetího krajana Asafu Powela (9,84). "Že jsem třetí? No, být druhý by bývalo bylo lepší, ale jsem strašně šťastný. Když jsem vyrazil z bloků a viděl jsem Usaina přímo vedle sebe, pomyslel jsem si, že to bude pořádně rychlé, protože Usain obyčejně moc dobré starty nemívá."

Bolt se oproti Pekingu soustředil na startovní reakci. V semifinále dokonce poprvé na velké akci "ulil" start. O výjimečnosti berlínského finále svědčí i to, že časy prvních tří by stačily na překonání rekordu šampionátu. Atletický svět je nyní zvědavý, zda Jamajčan ukáže podobné představení i na dvojnásobné trati.

"Pro mě mistrovství končí až po štafetě na čtyřikrát 100 metrů. Poběžím ještě taky dvoustovku, takže teď ještě žádná párty nebude." Finále dvousetmetrové trati se na Olympijském stadionu poběží ve čtvrtek ve 20:35. Bude mít dvaadvacetiletý Jamajčan další důvod k oslavnému tanci?

Petr Kadeřábek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme