V Buffalu děkují za body Aleši Kotalíkovi

Čeští útočníci Robert Lang, Aleš Kotalík a Martin Straka rozhodli o výhrách svých týmů v nočních zápasech zámořské NHL. Všichni jmenovaní hokejisté se přitom se svými mužstvy představili na stadionech soupeřů. Straka zvýšil vedení newyorských Rangers na ledě San Jose na 2:0 a přispěl tím ke konečnému výsledku 3:1. Lang dovršil zvrat v ztkání Chicaga s Detroitem. Hosté díky jeho gólu zvítězili 2:1.

Trénink hokejistů

Trénink hokejistů | Foto: Bohumil Urban

Nejvíce na sebe ale upozornil Kotalík v dresu Buffala. Nejprve minutu před koncem vyrovnal v Bostonu na 4:4 a po bezbrankovém prodloužení proměnil rozhodující samostatný nájezd. Buffalo tedy vyhrálo 5:4. Ještě devět minut před koncem základní hrací doby přitom prohrávalo 1:4.

Skončila nelichotivá série Saint Louis. Blues prohráli tři zápasy v řadě, ale proti Coloradu učinili porážkám přítrž a zvítězili jasně 4:1, přičemž vyhráli všechny jednotlivé třetiny. Totéž se podařilo hráčům New Yorku Islanders, kteří triumfovali v městském derby. Eliášovi Ďáblové z New Jersey doma prohráli 2:5. Nejkrutější debakl utrpěli ve čtvrtek obhájci Stanleyova poháru, hokejisté Caroliny. Ti na vlastním kluzišti pouze bruslili, branky stříleli jen hosté z Montrealu. Trefili se celkem čtyřikrát, z toho jednou Čech Tomáš Plekanec.

Čtvrteční zápasy kanadsko-americké NHL

Boston - Buffalo 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 3:1, 1:3 - 0:0)

Branky: 22. Axelsson, 34. Savard, 40. Murray, 44. Mowers - 52. a 58. Afinogenov, 59. a rozhodující sam. nájezd Kotalík, 27. Pominville. Střely na branku: 34:33. Diváci: 12.547.

Philadelphia - Tampa Bay 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Branky: 52. Umberger, 52. Jones - 11. a 28. St. Louis, 39. Taylor, 59. Lecavalier, 60. Perrin. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.633.

Carolina - Montreal 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: 31. Komisarek, 33. S. Koivu, 54. Johnson, 55. Plekanec. Střely na branku: 31:27. Diváci: 16.486.

New Jersey - NY Islanders 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky: 16. Zajac, 39. Parise - 8. Hunter, 17. Šatan, 31. Žitnik, 36. Kozlov, 45. J. Blake. Střely na branku: 16:27. Diváci: 8.269.

St. Louis - Colorado 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 22. a 58. Guerin, 12. Hinote, 37. Salvador - 38. Klee. Střely na branku: 29:45. Diváci: 9.467.

Minnesota - Vancouver 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Branky: 20. White, 38. Rolston z trestného střílení, 45. Schultz, 56. Dupuis, 60. Radivojevič - 9. Kesler, 9. Bulis. Střely na branku: 24:30. Diváci: 18.568.

Chicago - Detroit 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky: 14. Bourque - 44. Zetterberg, 47. Lang. Střely na branku: 22:29. Diváci: 15.174.

Florida - Toronto 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Branky: 2. Olesz, 11. O. Jokinen, 44. Kwiatkowski, 60. Gratton - 48. McCabe, 55. Sundin. Střely na branku: 43:25. Diváci: 13.233.

San Jose - New York Rangers 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 58. McLaren - 20. Cullen, 25. Straka, 60. Shanahan. Střely na branku: 30:19. Diváci: 17.091.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít