V Lize mistrů se zrodilo šest remíz

Španělskému fotbalu chybělo pár minut a mohl mít v osmifinále Ligy mistrů ze čtyř zástupců už dva jisté. Ovšem jak obhájce trofeje Real Madrid, tak Valencie si nechaly postup proklouznout doslova mezi prsty. Bílý balet uhrál doma s AEK Atény pouze remízu 2:2. Stejný výsledek se zrodil i v utkání Basileje s Valencií. V osmi úterních zápasech se zrodilo šest remíz.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

V utkání německého mistra proti Eindhovenu znovu vyšla spolupráce českých reprezentantů Tomáše Rosického a Jana Kollera. Tak jako v minulém vzájemném zápase těchto soupeřů první z nich nahrával a druhý střílel. V 10. minutě posadil Rosický míč z trestného kopu na hlavu Kollerovi, které se trefil v soutěži už potřetí. Vstup do druhého poločasu ale vyšel lépe soupeři a Eindhoven uhrál venku už druhou remízu.

Senzací skončil druhý zápas skupiny A. Auxerre se o svou minimální šanci na postup popralo statečně a Kapo po osmi minutách zlomil dosavadní neprůstřelnost Arsenalu. Senegalec Fadiga poté vedení zdvojnásobil. Auxerre po výhře 2:1 na Dortmund ztrácí tři body.

O ofenzivu Realu Madrid se proti AEK Atény starali Ronaldo s Gutim, ale góly střílel věčný náhradník McManaman. První pro něj připravil Argentinec Cambiasso, a druhý vymysleli oba útočníci. Ronaldo si vyměnil míč s Gutim, obelstil dva obránce a Angličan jejich souhru završil. Řekové měli překvapivě stejný počet střel mezi tři tyče jako Real, a brzy z nich vytěžili také vyrovnání. Druhý gól vstřelil zkoprnělému favoritovi Kostaričan Centeňo v 86. minutě.

Valencie uhrála v Basileji jen nerozhodný výsledek a Švýcaři se tak drží v postupové hře.Potřetí se trefil rovněž Švéd Ibrahimovic, jehož góly už Ajax dovedly k výhře nad Lyonem. Tentokrát jej neuhlídala obrana Rosenborgu Trondheim, ale hosté v závěru z penalty vyrovnali. V sestavě vítězů odehrál celý zápas Tomáš Galásek a vedle nadějného trestného kopu na sebe upozornil už jen žlutou kartou.

Největší drama viděli diváci v Lyonu, kde domácí na Interem vedli ještě o poločase 2:1, ale Crespo dvěma góly v rozmezí deseti minut skóre otočil. Rovnováhu nastolil zpět až čtvrthodiny před koncem Anderson. V Římě naopak vyprodaný Olympijský stadión jako jediný čekal na branku v zápase s Genkem marně.

Výsledky:

Skupina A:

Borussia Dortmund - PSV Eindhoven 1:1 (1:0) Branky: 10. Koller - 47. Bruggink. Rozhodčí: Cortéz Batista (Portug.). Diváci: 50.000. Arsenal Londýn - AJ Auxerre 1:2 (0:2) Branky: 53. Kanu - 8. Kapo, 28. Fadiga. Rozhodčí: Messina (It.). Diváci: 35.206. Tabulka: 1. Arsenal Londýn4 3 0 1 8:2 9, 2. Dortmund 4 2 1 1 6:5 7, 3. AJ Auxerre 4 1 1 2 3:4 4, 4. PSV Eindhoven 4 0 2 2 2:8 2.

Skupina B:

Spartak Moskva - FC Liverpool 1:3 (1:1) Branky: 23. Daniševskij - 29., 70. a 90. Owen. Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 10.000. FC Basilej - FC Valencie 2:2 (1:1) Branky: 32. a 90. Ergič - 36. Baraja, 72. Curro Torres. Rozhodčí: Fleischer (Něm.). ČK: 90. Ayala (Valencie). Diváci: 30.500. Tabulka:1. FC Valencie 4 3 1 0 1 3:4 10, 2. FC Liverpool 4 2 1 1 9:4 7, 3. FC Basilej 4 1 2 1 7:9 5, 4. Spartak Moskva 4 0 0 4 1:13 0.

Skupina C:

Real Madrid - AEK Atény 2:2 (2:0) Branky: 24. a 43. McManaman - 74. Katsuranis, 86. Centeňo. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 65.000. AS Řím - Racing Genk 0:0 Rozhodčí: Širič (Chorv.). Diváci: 25.592. Tabulka:1. Real Madrid 4 2 2 0 1 4:5 8, 2. AS Řím 4 1 2 1 1:3 5, 3. AEK Atény 4 0 4 0 5:5 4, 4. Racing Genk 4 0 2 2 0:7 2.

Skupina D:

Olympique Lyon - Inter Milán 3:3 (2:1) Branky: 21. a 75. Anderson, 44. Carriére - 56. a 66. Crespo, 31. vlastní Cacapa. Rozhodčí: Nielsen (Dán.). Diváci: 37.000. Ajax Amsterdam - Rosenborg Trondheim 1:1 (1:0) Branky: 41. Ibrahimovic - 85. Enerly z pen. Rozhodčí: Daudén Ibaňez (Šp.). ČK: 84. van Damme (Ajax). Diváci: 42.000. Tabulka:1. Olympique Lyon 4 2 1 1 1 1:6 7, 2. Inter Milán 4 1 2 1 7:7 5, 3. Ajax Amsterdam 4 1 2 1 3:3 5, 4. Trondheim 4 0 3 1 3:8 3.

Karel Fejfar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít