V NHL se rýsuje finále bez Čechů

Hokejisté Anaheimu otočili vývoj finále Západní konference zámořské NHL. V pátém zápase série vyhráli na ledě Detroitu 2:1 v prodloužení a ujali se vedení 3:2 na utkání. Domácí přitom přišli o vítězství až čtyřicet sedm sekund před koncem. Do té doby vedli 1:0, jenže brankář Detroitu Dominik Hašek v poslední minutě základní hrací doby inkasoval od Scotta Niedermayera. O výhře hostů rozhodl ve dvanácté minutě prodloužení finský útočník Teemu Selänne.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Anaheim může o svém postupu do finále Stanleyova poháru rozhodnout už zítra před vlastním publikem. Pokud se tak stane, nezahraje si finále ani jeden český hokejista, protože už jistým finalistou je Ottawa, za kterou stejně jako za Anaheim nehraje žádný Čech.

Západní konference - 5. zápas:

Detroit - Anaheim 1:2 v prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 27. Lilja - 60. S. Niedermayer, 72. Selänne. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas. Střely na branku: 37:26. Diváci: 20.003. Stav série: 2:3.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít