V pondělí se bude rozhodovat o zámořské NHL

Otazníky kolem pokračující výluky v zámořské NHL jsou pro české hokejové fanoušky už po řadu týdnů aktuálním tématem. A tak tomu bude i na začátku příštího týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hokej

hokej | Foto: AnFas

Pondělí 6. prosince - to je den, kdy má být definitivně rozhodnuto o osudu letošního ročníku zámořské NHL. Den, kdy se mají sejít komisař NHL Gary Bettman a šéf hokejových odborů Bob Goodenow. Optimistů, věřících, že na poslední chvíli může dojít k dohodě mezi majiteli klubů a hráči, je ovšem v Severní Americe poskrovnu.

Nepatří mezi ně ani jedna z legend světového hokeje Stan Mikita, který je právě na návštěvě v Bratislavě a nad děním v NHL jen nevěřícně kroutí hlavou. Rozumí sice tomu, že vydělat chtějí majitelé klubů i hokejisté. Nechápe ale, jak se to jedněm i druhým může podařit, když se celou sezónu nebude hrát. A to se v téhle chvíli jeví jako hodně pravděpodobné. Kromě jiného i proto, že nedůvěra mezi oběma stranami sporu neustále narůstá. "Byla patrná už v dobách, kdy já jsem hrával," říká 64letý Mikita.

Jenomže v dobách, kdy on byl hvězdou Chicaga, pobíral ročně 150 000 dolarů. Současný průměrný plat hráče v NHL je 1 700 000 dolarů. Čím větší peníze jsou ve hře, tím složitější je najít společnou řeč. To platí nejenom v hokeji. Tak se v pondělí necháme překvapit.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme