V Táboře byl nejrychlejší Nijs

V Táboře se konal prestižní cyklokrosový závod o Velkou cenu Budějovického Budvaru. Nejrychlejší byl na náročné trati Belgičan Sven Nijs před svým krajanem Verveckenem a našim Jiřím Pospíšilem. Další Čech, Kamil Ausbuher, dojel osmý. Mezi juniory byl nejrychlejší Štybar z pražské Dukly

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Dlask | Zdroj: ČTK

Na okruh, téměř totožný s tratí únorového mistrovství světa, vyrazilo 46 cyklistů. Mezi účastníky nechyběl ani jeden letošní šampión: Vervecken z elite, ze závodu do 23 let jeho krajan Sven Vanthourenhout a domácí juniorský mistr Martin Bína. Po úvodní rovince vjel první do terénu Pospíšil, za nímž se seřadili Belgičané Vervecken, Vanthourenhout, Van Santvliet a Nijs. Již ve třetím z deseti kol se vpředu utvořila pětičlenná skupina, kde byl navíc Ausbuher. Za ní s malým odstupem jeli Ježek s Pospíšilem a dále Lukeš s Tichým, zatímco slavný Ital Pontoni jel hluboko ve startovním poli.

Od čtvrtého kola vpředu osaměl Nijs, který setřásl i Verveckena a bezpečný náskok si udržel až do cíle. Od poloviny závodu se za ním vytvořila skupina ve složení Vervecken, Van Santvliet a Ausbuher, kterou dotáhl Pospíšil. Ježek měl pád, ohnul řídítka a boj o přední místa byl pro něj ztracen. V posledním okruhu se podařilo Pospíšilovi s Verveckenem získat náskok a svedli spolu boj o druhé místo. Kupředu se propracovali ještě další Belgičan Vannoppen a De Vos z Nizozemska, z domácích jezdců se do desítky nejlepších ještě dostali Ježek a Lukeš.

Výsledky kategorie Elite:

1. Nijs 59:40, 2. Vervecken (oba Bel.) -44, 3. Pospíšil (ČR) -50, 4. Van Santvliet -1:10, 5. Vanthourenhout (oba Bel.) -1:29, 6. De Vos (Niz.) -1:30, 7. Vannoppen (Bel.) -1:36, 8. Ausbuher - 1:40, 9. Ježek -1:57, 10. Lukeš (všichni ČR) -2:01.

Výsledky juniorů:

1. Štybar (Dukla Praha) 38:58, 2. Adel (ETA team) -13, 3. Šel (Třebíč) -17.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme