V Tipsport extralize se dařilo hostujícím týmům

Dvaadvacáté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo až nečekanou mizérii domácích celků. Pouze v jednom ze šesti duelů se mohli na domácím stadionu fanoušci radovat. Stalo se tak v Liberci, který ve šlágru kola přehrál lídra tabulky Slavii. Ostatní zápasy přinesly menší nebo větší bodový zisk hostům.

Tipsport extraliga

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

Zřídkakdy vídanou přestřelku viděli diváci v pardubické Duhové Aréně, kam zavítalo Kladno. S juniorem Lvem v brance brzy prohrávalo 2:0 a následně 3:1, jenže během jediné minuty dokázalo stav utkání kompletně otočit. Lví podíl na tomto úspěchu měl kladenský útočník Kalla. V pardubickém dresu se zas hattrickem zaskvěl Čaloun, nicméně krutou prohru 5:7 odvrátit nedokázal.

Pěkný přísun branek do domácí sítě zařídili také hokejisté Vítkovic. Ti se na litvínovském ledě moc nerozpakovali a už v páté minutš šli do vedení. Od té doby prakticky jasně kontrolovali průběh utkání a s jistým Pincem v zádech zvítězili v pohodě 2:6.

Na sparťanský celek jakoby se začala lepit smůla jednogólových proher. Stejně jako Kladnu, také doma znojemským Orlům podlehla 1:2. Tentokrát však v normální hrací době. Znojemští se mohli radovat z pocitu vítězství po devíti zápasech. Sebevědomí jim dodala rychlá branka, po níž Sparta znejistěla. I když se Netíkovi podařilo vyrovnat, chyba brankáře Petra Břízy pět minut před koncem je nakonec stála bodový zisk.

Dva body vydolovali na karlovarském stadionu České Budějovice. Energie sice na Jihočechy vyšlápla ve velkém stylu, jenže o svůj dvoubrankový náskok přišla a nakonec ještě v poslední minutě prodloužení inkasovala z hole Hübla.

Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Hlavačka (Jiruš, V. Novák), 9. Vaic (Hlavačka, V. Novák), 50. Tomajko (Rataj) - 10. Vlasák (Bednář, Sup), 60. Tomica (Žižka, Vlasák). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:5, navíc Vaic (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Sparta Praha - Znojemští Orli 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Netík (Dobroň) - 4. Ondřej (Pucher, Erat), 55. Mojžíš (Petrakov). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4324.

Energie Karlovy Vary - České Budějovice 2:3 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Petr Kumstát (Ptáček), 13. A. Nedorost (Petr Kumstát, Hurtaj) - 39. Sailer (Kotaška, Šimánek), 40. Vak (Šimánek, Vydarený), 65. Hübl (Sailer, Harant). Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 3600.

Moeller Pardubice - Rabat Kladno 5:7 (2:1, 2:5, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Čaloun (Rolínek), 5. Rolínek, 23. Čaloun (Mudroch), 39. Čaloun (Novotný), 45. Tvrdík (Lubina, Rolínek) - 8. Kalla (Zajíc, Horna), 26. Kalla (Horna, Zajíc), 26. Tlustý (L. Procházka), 27. Gardoň (Martin Procházka), 34. Kalla (Zajíc, Michael Frolík), 38. Martin Procházka (Gardoň, Špelda), 47. Kalla (L. Procházka, Gardoň). Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 10:12, navíc Rolínek - V. Čech oba 10 min. Využití: 3:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 8126.

Chemopetrol Litvínov - Vítkovice Steel 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Reichel (Kubinčák, Poživil), 59. Kubinčák (Poživil, Reichel) - 5. Köhler (Kropáč, R. Procházka), 15. J. Štefanka, 32. Tomášek (R. Polák, Burger), 35. Philipp (Burger, Šimíček), 45. Irgl, 60. R. Procházka (Kropáč, Köhler). Rozhodčí: Trombík - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:4, navíc Kuboš (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3425.

Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Huna (Pletka, Martynek) - 10. Šindel (Jindřich), 50. Trnka (Matějovský), 60. Adamský (Cartelli, D. Moravec). Rozhodčí: Jebavý - Bláha, Kareš. Vyloučení: 3:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3572.

Jiří Kalemba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít