Vabrouškovi se na Havaji dařilo, Řehula nabírá formu

Nejlepší výsledek pro český triatlon ve slavném havajském Ironmanovi vybojoval Petr Vabroušek, který obsadil 28. místo. Za svým rekordním výkonem z loňska 9:05:14 hodiny sice zaostal o čtvrt hodiny, ale v pořadí si polepšil o sedm míst. Debut v Kailua Kona si odbyl bronzový olympijský medailista Jan Řehula, který byl po plavání šestý, ale po krizi v cyklistické části se propadl dozadu. Pro vítězství spojené s prémií 70.000 dolarů si doběhli Američan Tim DeBoom a Švýcarka Natascha Badmannová, která obhájila loňské prvenství.

DeBoom triumfoval s náskokem bezmála čtvrt hodiny před Novozélanďanem Cameronem Brownem, třetí skončil vítěz závodu z roku 1997 Němec Thomas Hellriegel. Vysněného prvenství se DeBoom dočkal až na desátý pokus. V ženském závodu podala skvělý výkon legendární Paula Newbyová-Fraserová. Osminásobná vítězka havajského Ironmana dokončila v 39 letech náročný závod jako čtvrtá.

Výsledky, muži: 1. DeBoom (USA) 8:31:18 hod., 2. Brown (N. Zél.) 8:46:10, 3. Hellriegel 8:47:40, 4. Stadler 8:49:43, 5. Leder (všichni Něm.) 8:49:43, ...28. Vabroušek 9:20:48, Petr 9:59:59, Vydra 10:17:16, Řehula 10:19:15, Šturma (všichni ČR) 10:33:16.

Výsledky, ženy: 1. Badmannová (Švýc.) 9:28:37, 2. Bowdenová (Kan.) 9:32:59, 3. Kraftová (Něm.) 9:40:59, 4. Newbyová-Fraserová 9:41:35, 5. Smyersová (obě USA) 9:48:34, ...Paštěková (ČR) 11:52:31.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít