Vancouver postoupil do druhého kola play off

Hokejisté Vancouveru jsou prvním postupujícím týmem do druhého kola play off NHL. Na ledě St. Louis vyhráli 3:2 v prodloužení a celou sérii získali poměrem 4:0. Blízko postupu je i Detroit, který vede nad Columbusem 3:0 na zápasy. Ve třetím duelu vyhráli Red Wings na ledě soupeře 4:1. Jediná výhra chybí také hráčům Pittsburghu. Tučňáci zvítězili ve Philadelphii 3:1 a stejným poměrem vedou i v sérii. Carolina porazila New Jersey 4:3 a srovnala stav série na 2:2. První výhry se v play off dočkalo San Jose, které vyhrálo v Anaheimu 4:3 a snížilo na 1:2 na zápasy.

Stanley Cup

Stanley Cup

Hráči St. Louis tak dopadli ve svém prvním play off po pěti letech stejně jako v roce 1994. Před patnácti lety nedokázali ani jednou porazit Dallas. Blues prohráli třikrát o jeden gól a jen v jednom případě se dostali do vedení. I ve čtvrtém duelu s Vancouverem prohrávali o dvě branky, poté ale vyrovnali. Dokonce dali i třetí gól, ten ale rozhodčí neuznal, protože ztratil puk z dohledu a měl v úmyslu přerušit hru. Sezóna v NHL tak skončila i pro obránce Romana Poláka, který by mohl posílit českou reprezentaci na mistrovství světa.

Jediné vítězství chybí k postupu do druhého kola loňským finalistům Stanley Cupu - Detroitu a Pittsburghu. Red Wings vyhráli v Columbusu 4:1 a v sérii vedou 3:0. Tři body za branku a dvě asistence si připsal útočník Dan Cleary. Columbus nastoupil poprvé v klubové historii na domácím ledě v utkání play off a tomu také odpovídala návštěva - 19 219 diváků je rekordní počet v historii Blue Jackets.

Penguins vyhráli na ledě Philadelphie 3:1 a stejným poměrem vedou i v sérii. Pittsburgh může děkovat především svému brankáři. Marc-Andre Fleury zlikvidoval 45 střel soupeře.

První výhry v letošním play off se dočkali hokejisté San Jose. Po dvou domácích prohrách se vítěz základní části vrátil do hry na ledě Anaheimu, kde vyhrál 4:3. Vítězství zařídili produktivní obránci Sharks - Dan Boyle zaznamenal dva góly a přihrávku, Rob Blake dal branku a na další nahrál.

Série mezi Carolinou a New Jersey je vyrovnaná 2:2. Hurricanes zvítězili po velkém dramatu 4:3. Ve 27. minutě vedli domácí už 3:0, ale během devíti minut ve třetí třetině o náskok přišli. Vítězství zajistil Carolině pouhé dvě desetiny sekundy před koncem třetí třetiny Jussi Jokinen. Puk se za záda brankáře Martina Brodeura odrazil od brusle finského útočníka. Rozhodčí poté zkoumali na videu, jestli gól padl před vypršením šedesáté minuty. Branka dvě desetiny sekundy před koncem vstoupila do historie play off NHL - takhle pozdě ještě vítězný gól nikdo nedal.

1. kolo play off NHL

Východní konference

Philadelphia - Pittsburgh 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 52. Carcillo - 24. Crosby, 28. Kennedy, 60. Talbot. Střely na branku: 46:26. Diváci: 19.883. Stav série: 1:3

Carolina - New Jersey 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Branky: 8. E. Staal, 9. Bayda, 27. LaRose, 60. J. Jokinen - 40. Gionta, 45. Shanahan, 49. Clarkson (Holík). Střely na branku: 46:29. Diváci: 17.465. Stav série: 2:2

Západní konference

Columbus - Detroit 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 57. Umberger - 34. a 60. Zetterberg, 2. Holmström, 20. Cleary. Střely na branku: 32:26. Diváci: 19.219. Stav série: 0:3

Anaheim - San Jose 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Branky: 12. Ryan, 15. Wisniewski, 32. Pronger - 14. a 22. D. Boyle, 6. R. Blake, 51. Marleau. Střely na branku: 30:35. Diváci: 16.277. Stav série: 2:1

St. Louis - Vancouver 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 34. Boyes, 37. Perron - 30. a 80. Burrows, 6. Wellwood. Střely na branku: 46:39. Diváci: 19.250. Konečný stav série: 0:4