Ve finále 20´ Argentina s Ghanou

Ve finále MS fotbalistů do 20 let se sřetne reprezentace Argentiny s Ghanou. Argentinci přešli v semifinále hladce přes Paraguay a Ghanští zdolali Egypt.

V domácím prostředí nastřílela Argentina přemožitelům české dvacítky Paraguayi pět branek. O vítězství se postaral především střelec prvních dvou gólů Javier Saviola. O druhém finalistovi se rozhodlo až v posledních sedmi minutách zápasu. Ghana měla sice po celé utkání s Egyptem jasnou převahu, ale do černého se trefil poprvé až v 82. minutě Inusah. Druhou branku si vstřelili Egypťané sami po kuriozním nedorozumění brankáře s obráncem.

Výsledky semifinále:

Argentina - Paraguay 5:0 Branky: 18. a 24. Saviola, 41. Romagnoli, 53. D'Alessandro, 70. Herrera. Diváci: 35.000.

Ghana - Egypt 2:0 Branky: 82. Inusah, 88. El Atrawy (vlastní). Diváci: 6000.

Milan Kopp, Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít