Ve finále Hopman Cupu se střetnou Američané se Slováky

Američtí tenisté postoupili do finále turnaje smíšených družstev Hopman Cupu, když porazili v australském Perthu Rusko 3:0 a budou tak obhajovat titul. Čeští reprezentanti naopak ve svém posledním vystoupení prohráli s Francií 1:2. Barbora Strýcová podlehla Mauresmové 3:6 a 4:6. Jiří Novák pak srovnal stav na 1:1 na zápasy, když přehrál Santora 6:1, 4:6 a 6:2. Závěrečná čtyřhra se ale stala záležitostí Francouzů.

Lindsay Davenportová

Lindsay Davenportová | Foto: Gotenis

Američané byli v lepší pozici pro postup do finále hned po první dvouhře, ve které Lindsay Davenportová přehrála Anastasii Myskinovou dvakrát 6:4. Poté nastoupil James Blake proti Maratu Safinovi a ruský tenista se ujal po boji v prvním setu vedení. I druhou sadu rozhodl až tie-break, tentokrát byl však úspěšnější Blake a ve třetím setu Safina přehrál 6:4. Ve smíšené čtyřhře získali Američané i třetí bod. Blake loni vyhrál Hopman Cup společně se Serenou Williamsovou, tentokrát bude s Davenportovou obhajovat prvenství proti Slovensku. Daniele Hantuchové a Karlu Kučerovi nahrálo zranění chodidla domácí Australanky Alicie Molikové.

Čeští tenisté se rozloučili s Hopmanovým pohárem prohrou, ale přesto Barbora Strýcová získala další cenné zkušenosti v duelu se čtvrtou hráčkou loňského světového žebříčku Amélií Mauresmovou. Vzdorovala jí 69 minut. Novák si na Santora ve druhé dvohře věřil, protože se s ním do tohoto utkání střetnul pětkrát, z toho čtyři duely vyhrál. Ve skupině A tak obsadili Češi poslední místo se dvěma body za Novákovu výhru nad Santorem a vydařený mix s Ruskem.

Výsledek-skupina A:

USA - Rusko 3:0: Davenportová - Myskinová 6:4, 6:4, Blake - Safin 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), 6:4, Davenportová, Blake - Myskinová, Safin 7:5, 6:4

Francie - Česká republika 2:1: Mauresmová - Strýcová 6:3, 6:4, Santoro - Novák 1:6, 6:4, 2:6, Mauresmová, Santoro - Strýcová, Novák 6:3, 6:4

Konečné pořadí: 1. USA 3 výhry (zápasy 9:0), 2. Francie 2 (4:5), 3. Rusko 1 (3:6), 4. ČR 0 (2:7)

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít