Ve Frankfurtu první Ital Moletta, jinak nic nového

Šestá etapa 56. ročníku cyklistického Závodu míru nic podstatného do výsledkové listiny nevnesla. Žlutý trikot si s desetisekundovým náskokem před Ondřejem Sosenkou udržel Němec Steffen Wesemann. Jako první projel cílem po 146 kilometrech v německém Frankfurtu nad Odrou Ital Andrea Moletta ze stáje Mercatone Uno.

Andrea Moletta

Andrea Moletta | Zdroj: ČTK

V rovinaté etapě závodili podle předpokladů jezdci, kteří jsou ve výsledkové listině hodně vzadu. Už po půlhodině ujeli dva a záhy se k nim přidalo kvarteto cyklistů. Přibližně na 70. kilometru dojelo uprchlíky dalších šest závodníků, mezi kterými byl i Michal Přecechtěl z české stáje eD'system-ZVVZ. Ve dvanáctce měli dvojnásobné zastoupení jen závodníci Mercatone Uno, nejvýše postaveným mužem po páté etapě byl Němec Schreck, jenž ztrácel na desáté místo téměř pět minut.

Prakticky nikomu složení skupiny nevadilo, jen pro dvojici závodníků eD'system-ZVVZ a německého Wiesenhofu z elitní desítky průběžného pořadí byl nebezpečný Schreck. Tomu také odpovídalo dění v čele pelotonu, kde se o tempo starali prakticky pouze závodníci těchto stájí.

Do cílového města přijela dvanáctka pohromadě, ale ve třech krátkých okruzích se rozdělila. Nejprve ujel Moletta, potom Němec Baumann a nakonec Rakušan Haselbacher. V tomto pořadí také projeli cílem, i když Haselbacher uhájil třetí místo před Italem Cortinovisem jen těsně. Přecechtěl skončil až jedenáctý. "Plánoval jsem únik již v úterý, vyšlo to dnes. Počítal jsem, že budu spurtovat o stupně vítězů, ale zaskočil mě okruh. Byly na něm tři pětisetmetrová stoupání a to mi bylo jasné, že je konec," litoval Přecechtěl.

6. etapa Kroszno (Pol.) - Frankfurt nad Odrou (Něm.) (146,6 km): 1. Moletta (It./Mercatone Uno) 3:20:41 hod., 2. Baumann (Něm.) -9, 3. Haselbacher (Rak.), 4. Cortinovis (It.), 5. Madsen (Dán.), 6. Stafiej, 7. Podolski (oba Pol.), 8. Pauwels (Bel.), 9. Zajicek (USA), 10. Schreck (Něm.), 11. Přecechtěl všichni -15, ... 17. Benčík, 21. Konečný (všichni eD'system-ZVVZ), 46. Sosenka (CCC Polsat), 64. Trkal (eD'system-ZVVZ), 66. Bucháček (JOKO Velamos) všichni -1:42, 91. Kejval, 92. Tesař, 94. Váňa (všichni eD'system-ZVVZ) všichni -7:22.

Průběžné pořadí: 1. Wesemann (Něm./Telekom) 24:55:10, 2. Sosenka -10, 3. Poitschke (Něm.) -7:11, 4. Piil (Dán.) -7:15, 5. Piatek (Pol.) - 7:16, 6. Pinotti (It.) -7:19, 7. Konečný, 8. Galinski (Pol.), 9. Heppner (Něm.), 10. Benčík všichni -7:20, ... 60. Tesař -30:18, 61. Trkal -31:10, 64. Přecechtěl -32:45, 66. Bucháček -34:10, 92. Váňa -53:15, 93. Kejval -57:12.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít