Ve šlágru kola vyhrála Slavia nad Plzní 4:2

V 8. kole hokejové O2 extraligy se střetl první tým s druhým. Dosavadní lídr, Slavia, přivítal na svém ledě Plzeň. Úřadujícímu mistrovi se podařilo vyhrát 4:2, i když dvakrát v utkání prohrával. Má tak nyní v tabulce před Lasselsbergerem čtyřbodový náskok. Antonín Stavjaňa se stal prvním trenérem který určitě nedokončí sezonu u svého týmu. Po nepovedeném utkání Třince v Budějovicích, jenž skončil 6:2 pro Mountfield, to řekl novinářům.

Fanoušci HC Slavia Praha

Fanoušci HC Slavia Praha | Foto: HC Slavia Praha

Vítkovice Steel - Litvínov 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Litvínovský komplex z ostravské areny už trvá 12 let a bude mít ještě nějaké pokračování, protože tentokrát Vítkovice zvítězily rozdílem třídy, 6:1, když byly lepší dá se říci ve všech herních činnostech. Litvínov toho dopředu moc nepředvedl, naopak domácí se prezentovali zlepšenou obranou a i tentokrát výborným gólmanem Jakubem Štěpánkem.

Branky a nahrávky: 4. R. Hruška (Krstev), 6. Klimek (Roman, Korhoň), 34. Svačina (Ujčík, Šimíček), 52. Burger (Petrovický), 52. Šimíček (Ujčík, Trnka), 57. Šimíček (Ujčík) - 29. Branda (Lukeš). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 4591

RI Okna Zlín - Geus Okna Kladno 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Hosté byli polovinu utkání aktivnější a dovedli se střelecky prosadit, brankami Tenkráta a Patery. Ve 32. minutě Diviš hrubě narazil na mantinel Noska, domácí se dostali do pětiminutové přesilovky, převzali iniciativu a postupně se dopracovali k zaslouženému vítězství.

Branky a nahrávky: 33. Hamrlík (Leška), 38. Kučný (F. Čech), 42. Balaštík (Leška, Köhler), 53. Kollár - 14. Tenkrát (Frolík, Tomajko), 26. Patera (Hájek). Rozhodčí: R. Svoboda - Guth, Křivský. Vyloučení: 7:7, navíc Diviš (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3964

BK Mladá Boleslav - Znojemští Orli 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Boleslavští vybojovali první domácí vítězství v extralize a to 2:0. K výhře je nasměrovala přesilovka, kterou Kočí zužitkoval už po šesti sekundách. Druhý úspěch zaznamenal Král, když dokončil akci důrazně hrajícího Tomase těsně před druhou sirénou. Také ve třetí části udávali tón hry domácí s bezchybně chytajícím Cháberou za zády, právě na něm si znojemští bez Jiřího Dopity vylámali zuby. Znovu tak potvrdili , že na ledě soupeřů zatím propadají.

Branky a nahrávky: 10. Kočí (Marušák, Nouza), 40. Král (Tomas). Rozhodčí: Levonen (Fin.), Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6, navíc Čachotský (Znojmo) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3860

Mountfield České Budějovice - Oceláři Třinec 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)

Po bezgólové první třetině vykročili domácí za výhrou 6:2, ve druhé dvacetiminutovce. Po Vakově gólu ve 29. minutě byl vyloučen do konce zápasu brankář Třince Vojtek, nahradil ho Čechmánek. Utkání tak díky nepříznivému výsledku pro hostí bylo poslední pro trenéra Stavjaňu, ten to řekl po utkání novinářům.

Branky a nahrávky: 21. Vak (Veselý), 23. Kotrla (Vydarený, Gulaš), 29. Vak (Veselý), 38. Duda, 48. Huml (Kůrka), 53. Huml (Toman) - 49. D. Květoň (Martynek, Seman), 51. Melichárek (Výtisk). Rozhodčí: Hodek - Pouzar, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Vojtek (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4883

Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Západočeši zvítězili 5:2, povedl se jim úvod zápasu, kdy získali po přesilovkách vedení 2:0. Ve druhé třetině za vydatné pomoci brankáře Mensatora odolali tlaku Liberce a dvěma slepenými góly v 8. a 9. minutě závěrečné třetiny definitivně uťali soupeřovu naději na bodový zisk.

Branky a nahrávky: 10. Košťál (Kumstát, Jiří Hanzlík), 11. Bílek (Skladaný, Hluchý), 38. Kumstát (Jiří Hanzlík), 48. Zaťovič (Dej, Zucker), 49. Dobroň (Milan Procházka) - 36. V. Nedorost (Podkonický), 50. Vantuch (Kašpařík). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3360

Slavia Praha - Lasselsberger Plzeň 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Téměř osm tisíc diváků vidělo zajímavý hokej a vítězství domácích 4:2. Fandové se nenudili, protože oba nejlepší týmy tabulky prokazovaly, že jejich výsledky a výkony z úvodu sezony nebyly náhodné. Slavia sice v úvodu dvakrát prohrávala, ale nakonec měla v koncovce více štěstí.

Branky a nahrávky: 3. D. Hruška (Kadlec, Červenka), 14. D. Hruška (Beránek), 30. Vondrka (D. Hruška, Beránek), 44. Micka (Doležal) - 2. Vampola (Důras), 12. Vlasák (Fabuš, Benák). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7898

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít