Vedoucí Pardubice si odvezly ze Zlína debakl

Souboj prvních dvou týmů tabulky nabídlo jednačtyřicáté kolo Tipsport extraligy. Zápas ale nenabídl vyrovnanou bitvu, Zlín totiž porazil vedoucí Pardubice vysoko 6:1. Na třetí místo se posunula Slavia, která porazila Liberec 5:2. Stejně bodů mí i čtvrtá Sparta, která vyhrála na Kladně 3:2 v prodloužení, a páté Znojmo. Orli přerušili sérii šesti zápasů bez porážky, když prohráli se Vsetínem také 2:3 v prodloužení. Karlovy Vary porazily Litvínov 6:3 a na osmé Kladno ztrácí už jen jediný bod. Plzeň porazila Třinec 4:1 a Vítkovice poslední České Budějovice 6:2.

HC IPB Pojišťovna Pardubice

HC IPB Pojišťovna Pardubice | Foto: Jan Rosenauer

Výsledky 41. kola:

Kladno - Sparta Praha 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. M. Hořava (Gardoň, P. Kasík), 24. M. Havel (Bílek) - 19. Bartečko (Sloboda, Ton), 45. Chabada (Řezníček), 62. Marek (Šimíček). Rozhodčí: Šindler - Padevět, Čížek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3990.

Znojmo - Vsetín 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Barus (Mikulík, Erat), 32. Havíř (Soudek, Pardavý) - 7. Hudec, 38. Selingr (Razingar), 63. Razingar (Stantien, Demel). Rozhodčí: Rejthar - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Rataj, Haman, Pardavý - Vak všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5134.

Plzeň - Třinec 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávka: 17. Cartelli, 19. J. Straka (Cartelli), 32. Andrašovský (Výborný, J. Straka), 37. Paroulek (Andrašovský, Cartelli) - 21. R. Král (Jančařík, Pavelek). Rozhodčí: Kolísek - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:6, navíc Šaffer 5 plus do konce - Vítek do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5676.

Zlín - Pardubice 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Leška (Hamrlík), 27. Blaťák (Leška), 31. Leška (Veselý, Blaťák), 42. Hamrlík (Leška, Veselý), 43. Jenáček, 60. Barinka (Jenáček) - 37. Blažek (Průcha). Rozhodčí: Turčan - Čech, Machálek. Vyloučení 9:9, navíc Dopita (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 7510.

Karlovy Vary - Litvínov 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Tvrdík (F. Ptáček), 24. Košťál (Netík), 36. Lipianský (Ptáček, Jantovský), 37. Petr Kumstát (Skuhravý, Kraus), 53. Alinč (Němčický, Tvrdík), 60. Skuhravý - 25. Gombár (T. Martinec), 32. Trávníček (Kroupa), 50. Hreus (Hranáč). Rozhodčí: Minář - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3913.

Vítkovice - Č. Budějovice 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Burger, 14. Kowalczyk (Burger), 34. M. Tomášek (Irgl, Hubáček), 36. Krayzel (Burger, Kowalczyk), 51. Burger (Krayzel, Kowalczyk), 52. Irgl (M. Tomášek) - 23. R. Čech (Bělohlav, Štrba), 50. Bacul (Kristek, Bartoš). Rozhodčí: Havlík - Dědek, Chytil. Vyloučení: 4:7, navíc Jakeš (Budějovice) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 4239.

Slavia Praha - Liberec 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 31. J. Novák (Beránek), 31. Antoš (P. Martinec, Krátoška), 46. Klepiš (Tomica, Vondrka), 47. Beránek (Sup, D. Hruška), 48. J. Novák (Tomica, Klepiš) - 16. Jiří Hanzlík (Korhoň, Vampola), 50. Jiruš (Korhoň, Vampola). Rozhodčí: Smeták - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. Diváci: 2567.