Vedoucí Slavia dostala od Mladé Boleslavi 7 gólů

První celek hokejové O2 extraligy podlehl ve 42. kole nováčkovi ligy 5:7. I přes vysokou porážku na domácím ledě se pražská Slavia udržela první příčce. Ani jednomu ze tří celků, které jsou těsně v závěsu za loňským mistrem, se totiž nepodařilo vyhrát. Druhý Litvínov prohrál ve Zlíně 2:4 a už popáté v řadě odjíždí z cizího ledu jako poražený. Liberci se podařilo zopakovat kvalitní výkon z úterý, kdy rozdrtili Spartu 7:1 a tentokrát porazili Pardubice 3:2 v prodloužení. Přesto mohli Severočeši získat tři body, ale to by si nesměli nechat dát vyrovnávací gól minutu před koncem 60. minuty. A Sparta prohrála ve včerejší předehrávce s Plzní 4:5, když v první třetině podali tragický výkon.

HC Slavia Praha

HC Slavia Praha | Foto: HC Slavia Praha

Mountfield České Budějovice - Znojemští Orli 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

V neúprosné bitvě poslal do vedení Budějovice v 17. minutě Gulaš, Znojmo vyrovnalo po Tesaříkově akci. Vedení Jihočechům vracel a tři body vystřelil vydařenou bombou Hudec. Mountfieldu se tak po dlouhé době podařilo vyhrát dvakrát po sobě.

Branky a nahrávky: 17. Gulaš, 47. M. Hudec (Duda, Gulaš) - 35. Tesařík (Selingr, Bičánek). Rozhodčí: Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4992

RI Okna Zlín - Litvínov 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Domácí sehráli vyrovnaný duel v pohodě. Měli navrch ve všech směrech a vítězství v poměru 4:2 bylo zcela zasloužené. Litvínov tímto nezdarem prodloužil neúspěšnou sérii proher na ledě soupeře už na pět utkání, zatímco zlínští mohli po utkání oslavit 80. výročí založení klubu.

Branky a nahrávky: 12. Kollár (Rachůnek), 25. Leška (Balaštík), 36. Balaštík (Leška, Köhler), 43. Balaštík (Hamrlík, Leška) - 35. Kubát (Reichel), 57. Reichel (Šlégr). Rozhodčí: Vampola - Guth, Křivský. Vyloučení: 10:13. Využití: 2:2. Diváci: 5014

Oceláři Třinec - Geus Okna Kladno 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

Hosté doplatili na sérii neproměněných šancí v první třetině. Rozhodující momenty pak přinesla druhá část, v níž domácí získali tříbrankový náskok a poprvé v sezoně proti Kladnu naplno bodovali.

Branky a nahrávky: 15. Polák (Polanský), 23. D. Květoň (Malec), 35. D. Seman (Polanský, Pánik), 47. D. Květoň (Gureň), 50. Martynek (Peterek, D. Květoň), 60. Polanský (Balej, Polák) - 42. Frolík (Horna, Kalla), 51. Patera (Diviš). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:9, navíc Výtisk (Třinec) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 2694

Energie Karlovy Vary - Vítkovice Steel 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)

I přes prohru může mít bodu za prohru po samostatných nájezdech cenu zlata, protože zápas poslali do prodloužení brankou pouhých 31 sekund před koncem třetí třetiny, zásluhou Petra Kumstáta. Vítkovicím opět vyšel tah na nájezdy, když do brány místo Marka Pince šel Jakub Štěpánek a uspěl.

Branky a nahrávky: 24. Řezníček (Kumstát), 42. Prošek (Skladaný), 60. Kumstát (Košťál) - 25. R. Hruška (Krenželok), 29. Kvapil (Jurečka), 52. Klimek (Krenželok), rozhodující sam. nájezd Ujčík. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 3130

Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 5:7 (2:3, 2:1, 1:3)

Hosté na ledě O2 areny vedli 2:0, 3:2, 4:3 a 5:4. Domácí, ale vždy dokázali srovnat krok, naposledy v 55. minutě. Když už se zdálo, že slávisté v závěru strhnou vedení na svou stranu, Nouza znovu rozjásal boleslavskou střídačku. Stejný hráč pečetil nečekanou výhru hostí gólem při powerplay.

Branky a nahrávky: 17. Doležal (Drtina), 18. Vašíček (Kraft, Červenka), 28. D. Hruška (Žižka), 35. D. Hruška (Beránek, Vašíček), 55. Kadlec (Červenka) - 9. Benda (T. Sýkora), 14. R. Vrbata (Důras, D. Vrbata), 18. Handlovský (Nouza), 33. Král (Nouza), 50. Král (J. Novák), 57. Nouza (Král), 59. Nouza (Důras). Rozhodčí: R. Svoboda - Bláha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 4628

Moeller Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Pardubičtí měli s pozorně hrajícím a méně chybujícím soupeřem velké problémy. Až v poslední třetině, za stavu 0:2, se Východočeši probudili a v 59. minutě se dočkali vyrovnání. O dvou bodech pro Liberec rozhodl v 63. minutě Šachl.

Branky a nahrávky: 49. Pivko (Divíšek), 59. Starý (Koukal) - 7. P. Nedvěd (Klimenta), 25. Nedorost (Derner, Žabka), 63. Šachl (Blatný). Rozhodčí: Šindler, Claesson (Švéd.) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 9525

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít