Velká pardubická má staronového vládce

115. ročník Velké pardubické steeplechase vyhrál hnědák Mascul s německým žokejem Dirkem Fuhrmannem. Vítězka dvou předcházejících ročníků Registana ztratila anglického žokeje Jamese Crowleyho hned v úvodu závodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dostihy | Foto: Česká pojišťovna

Do závodu vyrazilo všech 16 přihlášených koní. Obrovský šok přišel už na druhé překážce, kde skončila obhájkyně a největší favoritka Registana. Stále řídnoucí pole poté dlouho vodil Red Dancer. Před závěrečným kilometrem se ale do čela dostala trojice Mascul, Kedon a Decent Fellow.

Po dramatickém finiši Mascul jen o půl hlavy předčil Decent Fellowa s Bartošem. Jedenáctiletý hnědý valach Mascul trenéra Františka Holčáka tak zopakoval svůj triumf z roku 2002 a kromě nejlepšího času historie (9:11,26 min.) si z Pardubic odnese i poloviční podíl z rekordní dotace 4,5 milionu korun. Třetí byl nakonec Laneret s Tůmou. Na podvacáté startujícího žokeja Váňu s Kedonem zbylo jen čtvrté místo. Do cíle 6900 metrů dlouhého tratě doběhlo stejně jako vloni 7 koní.

Výsledky 115. ročníku Velké pardubické steeplechase České pojišťovny:

1. Maskul (Fuhrmann, trenér F. Holčák) 9:11,26 min., 2. Decent Fellow (Bartoš), 3. Laneret (Tůma), 4.Kedon (Váňa), 5. Bělovodsk (Plzák), 6. Red Dancer (Dušan)7. 5 Ascot (Matysík)

Filip Šedivý, Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme