Verner nezvládl volnou jízdu a skončil šestý

Obhajoba titulu mistra Evropy se krasobruslaři Tomáši Vernerovi nevydařila. V Helsinkách pokazil volnou jízdu a skončil až šestý. Po krátkém programu mu přitom patřilo druhé místo. Mistrem Evropy se stal Francouz Brian Joubert, další Čech Michal Březina obsadil desátou pozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Verner | Zdroj: ČTK

Verner stejně jako na loňském mistrovství světa v Göteborgu zahajoval závěrečnou rozjížďku šesti nejlepších finalistů. A stejně jako loni svou volnou jízdu nezvládl. Při jediném čtverném skoku, který zařadil do své jízdy, dopadl na obě nohy a rozhodčí mu skok ohodnotili jako nedotočený. Poté sice zvládl kombinaci dvou trojitých skoků, ale hned nato přišel jen proskočený salchow. Následovaly další pouze jednoduché skoky, které jen dokázaly, že Vernerovi volná jízda vůbec nevyšla. Dostal pouze 126,53 bodu, téměř třicet bodů za jeho osobním rekordem.

Po dvou úspěšných letech, ve kterých získal Verner na evropských šampionátech stříbro a zlato, tentokrát odjede bez medaile.

Díky zaváhání Vernera stačila Joubertovi k zisku titulu mistra Evropy pouze průměrná volná jízda s jedním pádem. Francouzský krasobruslař tak přidal další zlato k triumfům z let 2004 a 2007. Překvapivé stříbro získal další Francouz, který ale reprezentuje Itálii, Samuel Contesti. Díky výborné volné jízdě odrazil nápor všech pronásledovatelů a po čtyřleté pauze se vrátil na mezinárodní led ve velkém stylu. Bronz vybojoval Belgičan Kevin Van der Perren. Nejlepší volnou jízdu předvedl další Francouz Yannick Ponsero a posunul se z devátého místa po krátkém programu na konečné čtvrté.

Druhý český reprezentant v soutěži Michal Březina pokazil narozdíl od Vernera krátký program, ale naopak zvládl volnou jízdu. Ze sedmnácté pozice se posunul na desáté místo. Za technickou hodnotu dostal dokonce o dvanáct bodů více než česká jednička.

Mistrovství Evropy v krasobruslení - muži:

1. Joubert (Fr.) 232,01, 2. Contesti (It.) 220,92, 3. Van der Perren (Belg.) 219,36, 4. Ponsero 219,30, 5. Préaubert (oba Fr.) 212,22, 6. Verner 207,98, ... 10. Březina 183,19

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme