Verner skončil na mistrovství světa čtvrtý

Čtyři body chyběly Tomáši Vernerovi k zisku medaile na mistrovství světa v krasobruslení v Los Angeles. Český reprezentant nakonec obsadil čtvrté místo a vyrovnal tak svůj nejlepší výsledek ze světového šampionátu v Tokiu v roce 2007. Mistrem světa se před domácím publikem stal Američan Evan Lysacek, stříbro získal Kanaďan Patrick Chan a bronz Francouz Brian Joubert.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Verner, čtvrtý krasobruslař na světě | Zdroj: ČTK

Tomáš Verner předvedl na úvod výbornou kombinaci čtverného a trojitého toeloopu, čistě skočil trojitý lutz, axel i salchow, na medaili mu to ale nestačilo. V závěru volné jízdy totiž skočil jen dvojitý lutz a flip, což ho stálo místo na stupních vítězů. Čtvrté místo tedy Vernera nepotěšilo:

"Jako správný sportovec nemůžu být spokojený se čtvrtým místem, ale třeba v sobotu nebo v neděli už budu. K první medaili mi chyběl jeden trojitý skok a ke druhé ještě jeden trojitý skok. A to byly přesně dva skoky na konci, které jsem udělal jen ve dvojitém provedení." řekl Radiožurnálu Tomáš Verner po závodu.

Trenérka Tomáše Vernera Vlasta Kopřivová považovala za zvláštní, že na prvních dvou místech jsou krasobruslaří, kteří ve volné jízdě nepředvedli jediný čtverný skok. Mistrem světa se stal Američan Evan Lysacek, který i bez čtverného skoku předvedl bezchybnou jízdu a ziskem 159,53 bodu si vytvořil osobní maximum. Stříbro získal Kanaďan Patrick Chan, také bez čtverného skoku, ale narozdíl od Vernera udělal méně chyb. Třetí skončil Francouz Brian Joubert, který neudržel vedení po krátkém programu. Volná jízda mu nevyšla, místo plánovaných tří čtverných skoků předvedl jen jeden a v závěru navíc upadl při dvojitém axelu.

Na příští sezónu, jejímž vrcholem budou olympijské hry ve Vancouveru, plánuje Tomáš Verner nový krátký program, nic z něj ale zatím neprozradil.

Muži - volné jízdy

1. Lysacek (USA) 242,23, 2. Chan (Kan.) 237,58, 3. Joubert (Fr.) 235,97, 4. Verner 231,71, 5. Contesti (It.) 226,97, 6. Kozuka (Jap.) 222,18

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme