Vítězná série rychlobruslařky Martiny Sáblíkové skončila

Vítězná série české rychlobruslařky Martiny Sáblíkové v tomto ročníku Světového poháru na dlouhých tratích dnes po třech závodech skončila. V nizozemském Heerenveenu ji na třech kilometrech porazila domácí Renate Groenewoldová. Sáblíková nicméně nadále vede pořadí seriálu a míří tak za obhajobou celkového prvenství.

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková | Zdroj: ČTK

Sáblíkovou počítač vylosoval do dvojice s Danielou Anschützovou-Thomsovou, stejně jako ve všech předchozích dílech SP do třetí rozjížďky od konce. Německou soupeřku suverénně porazila, z čela průběžného pořadí ji ale sesadila Groenewoldová startující v poslední dvojici.

Nizozemská závodnice, která vynechala minulý týden závod v ruské Kolomně a dala přednost přípravě na domácím oválu, porazila Sáblíkovou o sekundu a 58 setin a vyhrála v novém rekordu dráhy 4:02,64

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít