Vítězství posunulo Žižkov na třetí místo

Fotbalisté žižkovské Viktorie porazili v dohrávce 8. kola Gambrinus ligy Slovan Liberec 2:0. Vítězstvím si zajistili třetí příčku v tabulce a na vedoucí tým - pražskou Spartu - ztrácejí dva body.

První branku zápasu, který se z důvodu pohárové účasti obou celků přeložil z plánovaného termínu na dnešek, vstřelil kapitán domácích Luděk Stracený z přímého kopu ve 29. minutě. Na konečných 2:0 zvýšil v poslední minutě prvního poločasu útočník Miroslav Šebesta.

Výsledek - 8. kolo: Viktoria Žižkov - Slovan Liberec 2:0 (2:0), branky: 29. Stracený, 45. Šebesta, rozhodčí: Vidlák - Filípek, Holub, ŽK: Stracený, Pikl, Buryán - Hodúr, Langer

Sestavy: Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Hunal (47. Ščasný), Mikulík - Stracený, Sabou, Pikl, Šmarda - Šebesta (81. Janoušek), Pospíšil (70. Chihuri); Liberec: Kinský - Holeňák - Lukáš, Johana - Čapek (84. Jůn), Langer, Hodúr (69. Kučera), Janů - Koloušek - Nezmar (55. Kožuch), Štajner

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít