Vítkovice podruhé porazily mistra, Pardubice srovnaly krok

Hokejisté Vítkovic ve čtvrtfinálové sérii play off O2 extraligy opět vedou. Ve třetím utkání využili výhodu domácího prostředí a porazily mistrovskou Slavii 2:1. Stejným poměrem vedou i v celé sérii. V úterním čtvrtém duelu budou mít znovu za sebou domácí fanoušky. V dalším čtvrtfinále vyhrály Pardubice v Plzni 4:3 a srovnaly stav série na 2:2.

Play Off ELH

Plzeň - Pardubice

Hvězdou zápasu se stal útočník Moelleru Tomáš Divíšek, který dva góly dal a na zbylé dva přihrál. Pardubicím vyšel skvěle úvod a už po deseti minutách vedly 3:0. Už po druhé brance vystřídal brankáře Jana Cháberu Pavel Francouz. V polovině utkání vedli hosté 4:1, ale domácí ještě zápas zdramatizovali. Tomáš Vlasák snížil 15 minut před koncem na rozdíl jediného gólu. V poslední minutě mohl Martin Straka vyrovnat, ale pardubický gólman Ján Lašák jeho velkou šanci na brankové čáře zázračně zneškodnil. Pátý duel se hraje ve středu v Pardubicích.

Vítkovice - Slavia

Vítkovice se opět prezentovaly výbornou obranou a nebezpečnými protiútoky, z branky je jistil spolehlivý Jakub Štěpánek. Už ve třetí minutě se trefil Vladimír Svačina a ve 35. minutě zvýšil na 2:0 Radim Hruška. Slávisté ve druhé třetině přidali, ale Tomicu ve velké šanci vychytal Štěpánek. Hosté se prosadili až ve třetí části, ve 46. minutě skóroval v oslabení Roman Červenka. Vyrovnat se Slavii ale nepodařilo ani v závěrečné hře bez brankáře. Čtvrtý zápas se hraje v úterý opět v ostravské ČEZ aréně.

Čtvrtfinále play off O2 extraligy:

Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. M. Straka (Dresler), 38. Adamský, 45. Vlasák (M. Straka) - 6. Divíšek (Čáslava), 8. Divíšek (Cetkovský), 10. Lojek (Divíšek), 32. Pivko (Divíšek, Zohorna). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 8178. Stav série: 2:2

Plzeň: Chábera (8. Francouz) - Dresler, Smrek, Benák, Redlihs, J. Nedvěd, Čakajík - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Tomas, Kubalík, Matějovský - Adamský, Jan Kovář, Dvořák - od 21. navíc Kubica, Laš, Lev. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar

Pardubice: Lašák - Čáslava, Lojek, Píša, Havíř, Snopek, Kolář II - Zohorna, Divíšek, Pivko - Cetkovský, Tvrdík, Somík - Kolář I, Koukal, Starý - Bláha, Semorád, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Seidl

Vítkovice Steel - Slavia Praha 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Svačina (Ujčík), 35. R. Hruška (Strapáč) - 46. Červenka (Doležal). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 8225. Stav série: 2:1

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka - Klimek, Štefanka, Krenželok - Ondřej, Burger, Hubáček - Strapáč, Hurtaj, Kvapil - Ujčík, R. Hruška, Svačina. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták

Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Doležal - Micka, Jelínek, Vondrka - T. Svoboda, Endál, Čermák. Trenéři: Růžička a Kalous