Vlastimil Petržela: "Mužstvo je silnější o dvě stě procent!"

Asi málokdo čekal, že fotbalisté CU Bohemians Praha budou po druhém kole Gambrinus ligy trůnit na druhém místě tabulky a že pod nimi budou takoví giganti, jako jsou Sparta a Slavia. Realita už je ale taková. Na úvod soutěže klokani zdolali nováčka z Opavy a hned potom si vychutnali ambiciózní Příbram. Trenér VLASTIMIL PETRŽELA tedy má důvod ke spokojenosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vaši svěřenci doslova deklasovali účastníka Poháru UEFA, příbramskou Marilu 5:1. Co se k takovému výkonu dá dodat?

"Když použiju frázi trenérů, kterou jsem si přečetl v Blesku, tak musím být spokojený s výsledkem. Ale já jsem hlavně spokojený s výkonem mužstva. V prvním poločase byl vynikající, ve druhém jsme si vyzkoušeli hru v deseti. Po třech střídáních jsme už nemohli zraněného Michala Petrouše vystřídat, ale přesto jsme i v deseti lidech dokázali dát ještě dvě branky. Jsem tedy hlavně spokojený s hrou a s tím, že tihle kluci, kterým se ještě před rokem všichni posmívali, když jsem je "lepil" dohromady, dneska dokážou vyhrát v Příbrami 5:1. Já si myslím, že to mluví samo za sebe."

Je evidentní, že vnitřní síla mužstva ohromně vzrostla...

"Kluci to dokázali už v přípravě, kde sehráli velice těžké zápasy. Například slavný Štrasburk byl rád, když v posledních patnácti minutách zakopával míče a byl pod takovým tlakem, že nevěděl, co se s ním děje... Už to signalizovalo, že mužstvo nebude špatné."

O kolik jsou letošní Bohemians silnější ve srovnání s loňským týmem?

"Já si troufnu říct, že o dvě stě procent jsme určitě lepší, protože tým je o jeden rok starší. Když s ním můžete denodenně pracovat a denodenně mu vštěpovat taktické pokyny a upozorňovat na chyby, kterých se hráči v utkáních dopouštějí, tak je to daleko snazší. Já jsem ze začátku musel vymyslet nějaký styl, nějaké rozestavení. Nejdříve jsem používal hráče, kteří byli jiného typu, spíš takové "odražeče", na osobky a tak. Snažil jsem se do mužstva dostat hráče fotbalové, posunul jsem hráče ze záložní řady do obrany a útočníky do zálohy. Mužstvo jsme doplnili za pouhých 300 tisíc korun, to je na české poměry něco úplně nevídaného."

Jak vnímáte fakt, že vaše mužstvo je přesto obecně pasováno do role týmu, který má hrát o záchranu?

"To jsme si přečetli vloni i předloni, a pak jsme byli osmí... Každý rok nás takhle tipují. Já to beru s rezervou a nestarám se o to. Já se tomu zasměju a myslím si svoje, protože vím, co ti kluci na tréninku dokážou. Já se o to nezajímám, to je věc každého, co tipuje. Zřejmě nás tak tipují, protože neděláme žádnou zákulisní politiku, a tihle lidé si asi myslí, že to bez ní v našich poměrech nejde."

Štěpán Etrych Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme