Vokoun opět pomohl Nashvillu k výhře

Český brankář Tomáš Vokoun dokazuje, že svými výkony značně přispívá k výsledkovým úspěchům Predátorů. Tentokrát pomohl zdolat 3:2 Colorado. Jednou brankou se na výhře podílel obránce Marek Židlický, kterému přihrýl další český hráč Martin Erat. Dalží český strážce branky v zámořské NHL Dominik Hašek naopak na ledě Montrealu se svou Ottawou neuspěl. Jeho celek prohrál 3:4 až po samostatných nájezdech.

Tomáš Vokoun | Zdroj: ČTK

Pro Nashville znamenala výhra nad Lavinou už třetí domácí vítězství v řadě. Predátoři jsou dokonce s šestnácti triumfy na vlastním ledě nejlepší v celé lize. Za zatím posledním úspěchem je nasměrovaly přesilové hry, když dokázali využít dvě z prvních tří . Na 2:0 upravil skóre v 10. minutě Marek Židlický, jehož střela z levého kruhu po Eratově pasu zapadla do branky. Colorado se sice ještě v první třetině díky Turgeonovi dostalo do jednobrankového kontaktu, nicméně ve třetím dějství se domácí po trefě Hartnella mohli uklidnit a vítězný klid jim nevzal ani zásah coloradského zadáka Johna-Michaela Lilese.

Robert Lang, jenž chyběl kvůli zraněným tříslům v předchozích 8 zápasech, otevřel brankový účet v zápase Detroit - Columbus. Langova Rudá křídla byla v duelu jasným favoritem, ale hosté dokázali v Joe Louis Areně vydolovat bod a prohráli až po samostatných nájezdech 3:4. Blue Jackets v podstatě celý zápas jen dotahovali a díky brance Žerděva z 56. minuty si vynutili prodloužení. V něm se nerozhodlo, takže řada přišla na samostatné nájezdy. Za domácí se trefili Dacjuk a Williams, za hosty pouze Jaroslav Balaštík.

Alexej Kovaljov byl hvězdou kanadského souboje mezi Montrealem Canadiens a Ottawou Senators. Canadiens prohrávali už od tři branky tříbrankovým rozdílem, ale právě Kovaljov zavelel k obratu, když nejprve přihrál na úvodní dvě trefy svých barev a v závěrečné třetině překonal Dominika Haška sám, čímž srovnal stav na 3:3. Při nájezdech byl Kovaljov opět úspěšný a po vítězném zásahu spoluhráče Dagenaise se mohl radovat z výhry 4:3.

Výsledky úterních zápasů NHL:

New York Rangers - New Jersey 1:3, Carolina - Tampa Bay 6:4, Montreal - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech, Detroit - Columbus 4:3 po sam. nájezdech, Nashville - Colorado 3:2, Phoenix - St. Louis 4:5, San Jose - Anaheim.

Jiří Kalemba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít