Vokoun vychytal Nashvillu výhru v Detroitu

Brankář Tomáš Vokoun má před olympijskými hrami v Turíně dobrou formu. V odloženém utkání pomohl devětatřiceti úspěšnými zákroky k výhře Nashvillu v Detroitu 3:2. Listopadové utkání se nedohrálo po srdečním selhání českého obránce Jiřího Fischera za stavu 1:0 pro Predators. Jeden gól dal Vokounovi útočník Robert Lang.

brankář Tomáš Vokoun

brankář Tomáš Vokoun | Zdroj: ČTK

Listopadový zápas byl přerušen po kolapsu českého obránce sedm a půl minuty před koncem první třetiny. Vedení NHL poté rozhodlo, že se bude utkání opakovat od první minuty, ale gól hostujícího Grega Johnsona zůstane v platnosti. Hosté porazili Red Wings poprvé v této sezóně, navíc na domácí branku vystřelili pouze patnáctkrát.

Kromě Vokouna pomohl k výhře svého týmu také další olympionik Dominik Hašek. Třiadvaceti zákroky přispěl k druhému vítězství Ottawy nad Torontem v řadě, Stejně jako v sobotu viděli diváci v kanadském derby sedm branek, utkání bylo ale tentokrát mnohem vyrovnanější a Senátoři vyhráli 4:3. V sobotním duelu deklasovali Maple Leafs 7:0.

Premiérový gól v dresu Philadelphie vstřelil útočník Petr Nedvěd. Ve druhém utkání po výměně z Phoenixu přispěl k výhře Flyers nad Pittsburghem 4:2. Do sestavy domácích se po zranění vrátil švédský forvard Peter Forsberg.

Zápas v Carlině se povedl montrealskému útočníkovi Tomáši Plekancovi, který se po návratu z farmy dvakrát trefil a na další branku nahrál. Canadiens to ale na body nestačilo a prohráli vysoko 3:7. Na dvě branky Hurricanes nahrával obránce František Kaberle.

Čtyřiatřicet úspěšných zákroků gólmana Curtise Sanforda stálo za ukončením černé série St. Louis, jenž čítala devět proher v řadě. Výhru 4:0 nad Vancouverem pečetil gólem do prázdné branky útočník Petr Čajánek.

Calgary zvítězilo 3:1 na ledě Edmontonu, který před vlastními fanoušky prohrál už počtvrté v řadě. Výhru Plamenů podpořil především autor dvou branek Jarome Iginla a gólman Miikka Kiprusoff, který zneškodnil třicet ran Oilers. Jediný gól mu dal Aleš Hemský.

Dallas sice prohrával s Phoenixem v sedmé minutě 0:1, ale další branky stříleli pouze Stars. O svém vítězství 4:1 rozhodli třemi góly ve druhé třetině. Jednu asistenci za domácí připsal obránce Martin Škoula.

Výsledky pondělních zápasů NHL:

Philadelphia - Pittsburgh 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 20. Handzuš, 26. Nedvěd, 58. Knuble, 60. Gagne - 35. Recchi, 53. Ouellet

Carolina - Montreal 7:3 (2:0, 3:1, 2:2)

Branky: 8. Hedican, 18. C. Adams (F. Kaberle), 27. Cullen, 27. Staal, 29. Ladd (F. Kaberle), 44. Justin Williams, 58. Cole - 23. a 60. Plekanec, 57. Bouillon (Plekanec)
Střely na branku: 37:34
Diváci: 15.280

Detroit - Nashville 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky: 21. Lang, 26. Schneider - 1. G. Johnson, 4. Sullivan, 30. Hartnell. Brankář Tomáš Vokoun odchytal celý zápas, čelil 41 střelám, dvakrát inkasoval, měl úspěšnost 95 procent
Střely na branku: 15:41
Diváci: 20.066

Ottawa - Toronto 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)

Branky: 5. Fisher, 17. Alfredsson, 44. Redden, 46. Smolinski - 39. Domi (T. Kaberle), 52. Wellwood, 58. Antropov. Brankář Dominik Hašek odchytal za Ottawu celé utkání, čelil 26 střelám, třikrát inkasoval, úspěšnost zákroků měl 88 procent
Střely na branku: 22:26
Diváci: 19.865

St. Louis - Vancouver 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 17. Sillinger, 38. Országh, 42. Backman, 60. Čajánek
Střely na branku: 23:34
Diváci: 13.138

Dallas - Phoenix 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky: 19. Zubov, 21. J. Jokinen, 25. Morrow, 34. Arnott (Škoula) - 7. Scatchard
Střely na branku: 35:18
Diváci: 18.281

Edmonton - Calgary 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky: 29. Hemský - 8. a 32. Iginla, 29. Huselius
Střely na branku: 31:21
Diváci: 16.839

Los Angeles - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 23. Frolov, 52. L. Robitaille, rozhodující sam. nájezd Corvo - 8. a 25. Beauchemin
Střely na branku: 35:34
Diváci: 18.118