Vokoun vychytal první letošní nulu

Český brankář Tomáš Vokoun předvedl výborný výkon proti Detroitu a vychytal první nulu v letošní sezóně zámořské NHL. K těsné výhře 1:0 přispěl jedenadvaceti zákroky a byl vyhlášen hvězdou zápasu. Druhý český gólman Roman Čechmánek, který se do branky Los Angeles vrátil po zranění, vydržel chytat jen dvacet minut. Během nich pustil dva góly ze šesti střel a údajně si obnovil zranění. Zbytek utkání proti Coloradu dochytal Huet a podílel se na konečné remíze 3:3. Dvě asistence si připsal Milan Hejduk, za domácí se trefil Martin Straka.

NHL

NHL

O výhře Predators nad nejlepším týmem Západní konference rozhodl jedenáct minut před koncem utkání obránce Dan Hamhuis, který se zrovna vracel z trestné lavice. Tomáš Vokoun pochytal všech jedenadvacet střel Red Wings a připsal si desáté čisté konto v NHL. Navíc právě u něj začala gólová akce. Na konci přesilovky hostů vyrazil střelu Wolleyho, pro odražený puk si dojel Hamhuis a rozhodl o výhře Nashvillu.

Druhý český gólman Roman Čechmánek vydržel v brance Los Angeles v utkání s Coloradem jen první třetinu. Ze šesti střel inkasoval dvě branky a navíc si obnovil zranění kyčle, kvůli kterému nechytal v minulých třech zápasech. Utkání nakonec skončilo nerozhodně 3:3, když všechny góly Avalanche vstřelil Joe Sakic. Na dva z nich mu přihrával Milan Hejduk. Za domácí se jednou trefil Martin Straka.

Po třech zápasech bez vstřeleného gólu si Atlanta spravila chuť v Pittsburghu, kde vyhrála divokým skóre 7:4. Střelecký půst trvající dlouhých 182 minuty ukončila už v osmé sekundě zápasu, kdy se trefil Slovák Ronald Petrovický. Hvězdou utkání byl útočník Trashers Vjačeslav Kozlov, který zaznamenal dva góly a dvě asistence. Dvakrát se trefil také další ruský útočník Ilja Kovalčuk. Jednu branku za Atlantu přidal Patrik Štefan, jednu přihrávku František Kaberle. Přísnější měřítzko snesli v dresu Penguins pouze tři hráči. Česko - slovenské duo Milan Kraft - Martin Štrbák a Ryan Malone. Všichni si připsali branku a nahrávku.

Toronto bodovalo už ve čtrnáctém utkání v řadě, tentokrát porazilo Montreal 4:2. V sestavě domácích opět nenastoupil obránce Tomáš Kaberle, který má zraněné rameno. Jednu nahrávku si v dresu Maple Leafs připsal Karel Pilař. Pět zápasů už neprohrála Minnesota, která zvítězila nad Columbusem 5:2. Jednou přihrávkou se na výhře podílel obránce Filip Kuba. Naopak Edmonton vyhrál v posledních čtrnácti utkáních jen dvakrát. A nedařilo se mu ani v sobotu, kdy nestačil na Vancouver a prohrál 0:3.

Druhé výhry v řadě pod vedením trenéra Petera Laviolletta dosáhli hokejisté Caroliny. Na výhře 2:1 na ledě Bostonu se jedním gólem podílel útočník Radim Vrbata. Oba týmy potvrdily střelecké trápení z posledních zápasů. Hurricanes se v uplynulých osmi duelech jen jednou radovali z více než jedné vstřelené branky v utkání. Bruins mají stejné výsledky dokonce z posledních devíti utkání.

Ottawa porazila New York Rangers 3:1 i díky nahrávkám Martina Havláta a Karla Rachůnka.

Výsledky:

Boston - Carolina 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 50. G. Murray - 22. Vrbata, 44. Staal. Střely na branku: 37:25. Diváci: 13.130

Philadelphia - New York Islanders 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 37. a 47. Vandermeer, 53. Gagne - 22. Jašin. Střely na branku: 19:19. Diváci: 19.572

Toronto - Montreal 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky: 24. Tucker, 49. Belak, 60. Sundin (Pilař), 60. McCabe - 9. Dagenais, 42. Ribeiro. Střely na branku: 31:21. Diváci: 19.416

Ottawa - New York Rangers 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky: 15. Leschyschyn (Havlát), 22. Schaefer (Rachůnek), 30. Spezza - 9. Kasparaitis. Střely na branku: 23:25. Diváci: 18.037

Pittsburgh - Atlanta 4:7 (1:2, 2:3, 1:2)

Branky: 9. Malone, 32. Kraft, 36. Štrbák (Kraft), 53. Fata - 18. a 57. Vj. Kozlov, 31. a 39. Kovalčuk (na první F. Kaberle), 1. Petrovický, 28. Štefan, 42. Savard. Střely na branku: 25:32. Diváci: 13.683

Tampa Bay - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 35. St. Louis - 14. Modano, 35. Morrow. Střely na branku: 27:22. Diváci: 16.233

St. Louis - Phoenix 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)

Branky: 34. Demitra - 6. Doan. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.095

Nashville - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 49. Hamhuis. Střely na branku: 17:21. Tomáš Vokoun odehrál za Nashville celý zápas a připsal si 21 zákroků. Diváci: 17.113

Minnesota - Columbus 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky: 5. a 34. Walz, 6. Matt Johnson, 30. Zjuzin (Kuba), 55. Žoltok - 8. Sanderson, 44. Letowski. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.568

Edmonton - Vancouver 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 21. Näslund, 31. Keane, 47. Ruutu. Střely na branku: 24:31. Diváci: 16.839

Los Angeles - Colorado 3:3 (2:2, 1:0, 0:1)

Branky: 1. Belanger, 15. Corvo, 39. Straka - 12., 14. a 48. Sakic (na první a třetí Hejduk). Střely na branku: 37:19. Roman Čechmánek odehrál za Los Angeles 20 minut a chytil čtyři střely. Diváci: 18.118