Vokoun vychytal střelce Rangers

Brankář Tomáš Vokoun po nevydařeném vstupu do nové sezóny zámořské NHL září. V zápase na ledě New York Rangers pochytal všech 38 střel domácích a výrazně přispěl k výhře Nashvillu 3:0. Predators tak zvítězili potřetí za sebou.

Tomáš Vokoun

Tomáš Vokoun | Foto: NHL.com

"Moje práce je zastavit puk. Gólman je nejdůležitější hráč týmu. Když se mu nedaří, je těžké vyhrát," uvedl po utkání český brankář. Na Vokouna nevyzráli ani kanonýři Brendan Shanahan či Jaromír Jágr. Svůj tým výrazně podržel během osmi přesilovek Rangers, včetně tří početních výhod o dva hráče. Na výhře se přihrávkou podíleli obránce Marek Židlický a útočník Martin Erat.

Zatímco střelcům z New Yorku Rangers se nedařilo, Martin Havlát pokračuje v dresu Chicaga ve výborných výkonech. Hned v první minutě duelu proti Montrealu překonal brankáře Aebischera. Canadiens sice vyrovnali, ale vítězný gól dal na začátku třetí třetiny Smolinski. Havlát nasbíral už třináct bodů a v tabulce produktivity stále vede. S Brendanem Shanahanem z New York Rangers a Chrisem Drurym z Buffala je navíc i mezi třemi nejlepšími střelci.

Premiéru si v zámořské NHL odbyl talent z ruského Magnitogorsku Jevgenij Malkin. Hned v prvním duelu za Pittsburgh dal gól, ale Tučňáci nakonec podlehli New Jersey 1:2. Na rozhodující branku Langenbrunnera přihrál český kapitán Devils Patrik Eliáš.

Střelecky se prosadil český útočník v dresu Colorada Milan Hejduk. Svým druhým gólem v sezoně pojistil výhru 4:1 Avalanche v Torontu. V brance hostů dostal tentokrát příležitost Slovák Peter Budaj a zlikvidoval 27 střel soupeře.

Naopak se příliš nedařilo Dominiku Haškovi v brance Detroitu. Český gólman inkasoval čtyři góly v Anaheimu, kde Red Wings nakonec prohráli 1:4.

Parádní start do sezony zažívají hokejisté Minnesoty. Ve středu poprvé odehráli utkání na cizím ledě a v Los Angeles potvrdili formu vítězstvím 2:1 v prodloužení. Jejich vítězná série se tak protáhla na rovných šest utkání a v novém ročníku NHL spolu s Buffalem ještě nepoznali přemožitele.

New York Rangers - Nashville 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky: 11. Arnott (Erat, Židlický), 30. Nichol, 39. Smithson
Tomáš Vokoun odchytal v brance Nashvillu celý zápas, pochytal 38 střel a úspěšnost zásahů měl 100 procent
Střely na branku: 38:27. Diváci: 18.200

Washington - Florida 5:2 (5:1, 0:0, 0:1)

Branky: 2. Semin, 8. Clark, 12. Heward, 13. Beech, 15. Bradley - 6. Stümpel, 49. Horton. Střely na branku: 26:36. Diváci: 10.125

Toronto - Colorado 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky: 3. Battaglia - 36. a 47. Liles, 10. McLean, 58. Hejduk. Střely na branku: 28:26. Diváci: 19.463

Chicago - Montreal 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 1. Havlát, 42. Smolinski - 18. Higgins. Střely na branku: 23:29. Diváci: 11.095

Pittsburgh - New Jersey 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 39. Malkin - 24. Pandolfo, 50. Langenbrunner (Eliáš). Střely na branku: 38:34. Diváci: 17.030

Los Angeles - Minnesota 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 19. O'Sullivan - 11. Rolston, 61. Gáborík. Střely na branku: 35:27. Diváci: 14.617

Anaheim - Detroit 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky: 29. Getzlaf, 31. O'Brien, 39. Kunitz, 54. Perry - 55. Kopecký
Dominik Hašek odchytal v brance Detroitu celý zápas, pochytal 27 střel, inkasoval čtyřikrát a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta
Střely na branku: 31:22. Diváci: 14.767