Vokoun zářil proti Detroitu, o výhře Nashvillu rozhodl Forsberg

Výborný výkon předvedl v utkání NHL mezi Nashvillem a Detroitem brankář Tomáš Vokoun. Český gólman pochytal čtyřiačtyřicet střel Red Wings a výrazně se podílel na vítězství Predators 4:3 v prodloužení. Rozhodující gól a svůj premiérový v dresu Nashvillu dal švédský útočník Peter Forsberg po přihrávce obránce Marka Židlického, který nakonec zaznamenal dvě nahrávky.

Tomáš Vokoun

Tomáš Vokoun | Foto: NHL.com

V Nashvillu nedošlo na souboj českých brankářů, protože v brance Red Wings dostal před Dominikem Haškem přednost Chris Osgood. Predators se díky výhře dostali do čela Západní konference právě před svého dnešního soupeře.

"Podali jsme skvělý výkon ve vynikající atmosféře," pochvaloval si Forsberg, který nastupuje v útoku s Paulem Kariyou a Martinem Eratem. Na straně Detroitu zářil další švédský útočník Tomas Holmström, který dal všechny tři góly hostů.

Hokejista Jaromír Jágr dal gól v utkání zámořské NHL proti Columbusu. Ani jeho branka ale New York Rangers nepomohla. Jezdci sice vedli 2:0, ale nakonec na domácím ledě prohráli 2:3. "Potřebovali jsme nutně tohoto soupeře porazit a nepovedlo se nám to," litoval po utkání kouč Tom Renney. Rangers už v šesté minutě vedli 2:0, jenže ještě před první přestávkou snížil Anders Eriksson a v druhé třetině Columbus rozhodl o svém vítězství dvěma góly ve vlastním oslabení. "Po první třetině jsme úplně přestali hrát. Neumím si to vysvětlit," řekl zklamaný Jágr. Jeho spoluhráč Martin Straka zápas nedohrál. Ve druhé třetině odstoupil kvůli blíže nespecifikovanému zranění v horní části těla.

Český útočník Tomáš Fleischmann oslavil premiérový gól v NHL. I díky němu porazil Washington New Jersey 4:2.

Úspěšný večer prožili tři čeští obránci. Roman Hamrlík pomohl třemi asistencemi k triumfu Calgary nad San Jose 7:4, jednou přihrávkou se na výhře svých týmů podíleli také Tomáš a František Kaberlové. Mladší z nich Tomáš oslavil vítězství Toronta ve Philadelphii 5:2, František se radoval z úspěchu Caroliny v Atlantě.

Třetí vítězství za sebou zaznamenali New York Islanders, kteří doma porazili 3:2 Montreal a bodově se dotáhli na svého soupeře v pořadí Východní konference. Oba celky se tak dělí o poslední osmé postupové místo do play off. Vítězný a zároveň premiérový gól v kariéře vstřelil Frans Nielsen, první dánský hráč v NHL. "Když to tam spadlo, nemohl jsem tomu věřit. V Dánsku asi bude veselo," smál se Nielsen.

Milan Hejduk dal gól v přestřelce mezi Los Angeles a Coloradem, Lavině nakonec stačil na bod. Kings totiž nakonec vyhráli 6:5 po samostatných nájezdech. Domácí nejprve vedli 2:0, v průběhu třetí třetiny poté prohrávali 2:4 a 3:5, ale nakonec vybojovali vítězství.

New Jersey - Washington 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 31. Janssen, 55. Pandolfo - 9. Jurčina, 23. Sjomin, 25. Pettinger, 45. Fleischmann. Střely na branku: 31:30. Diváci: 14.301

New York Islanders - Montreal 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky: 3. Tambellini, 16. J. Blake, 31. Nielsen - 14. Souray, 44. Higgins. Střely na branku: 31:22. Diváci: 16.234

Ottawa - Buffalo 6:5 (1:1, 3:1, 2:3)

Branky: 15. a 56. Spezza, 27. Heatley, 28. Schubert, 29. Kelly, 43. Alfredsson - 3. a 52. Tallinder, 36. Roy, 41. Pominville, 48. Vanek. Střely na branku: 37:36. Diváci: 20.040

New York Rangers - Columbus 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Branky: 3. Betts, 6. Jágr (Rozsíval, Průcha) - 19. Eriksson (Výborný), 32. Chimera, 36. Nash. Střely na branku: 42:25. Diváci: 18.200

Atlanta - Carolina 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky: 49. Exelby - 16. a 54. Justin Williams (na druhou F. Kaberle), 18. Commodore, 60. Whitney. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.774

Florida - Boston 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

Branky: 32. a 48. Gratton, 5. Peltonen, 8. Weiss, 20. Horton, 33. O. Jokinen, 46. Gelinas - 35. Savard, 35. Boyes. Střely na branku: 52:27. Diváci: 16.816

Nashville - Detroit 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 19. a 59. P. Kariya, 32. Legwand (Židlický), 63. Forsberg (Židlický) - 21., 23. a 55. Holmström. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, z 44 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 95,3 procenta. Střely na branku: 29:44. Diváci: 17.113

Philadelphia - Toronto 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky: 39. Kapanen, 60. Gagne - 12. Steen, 33. O'Neill, 39. Kilger (T. Kaberle), 49. Sundin, 59. Pohl. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19.277

Los Angeles - Colorado 6:5 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 3:3 - 0:0)

Branky: 9. Kopitar, 15. Willsie, 50. Frolov, 56. Višňovský, 60. R. Blake, rozhodující sam. nájezd Brown - 25. Clark, 32. Laperriere, 42. Liles, 45. Svatoš, 53. Hejduk. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.118

Calgary - San Jose 7:4 (2:0, 2:4, 3:0)

Branky: 8. a 57. Langkow (na první Hamrlík), 36. a 41. Iginla (na první Hamrlík), 6. Phaneuf (Hamrlík), 40. Lombardi, 60. Nilson - 25. Carle, 26. Pavelski, 36. Grier, 39. McLaren. Střely na branku: 23:37. Diváci: 19.289